Muscle & FitnessTakviyeGU Enerji Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

GU Enerji Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Koşu ve bisiklet sizin tutkunuz ise daha uzun süre antrenman yapabilmeniz için enerjinizi arttıracak bir önerimiz var!

GU Enerji Jel Nedir?

Gu enerji jelleri (GU energy gel), koşu ve bisiklet sporları gibi dayanıklılığınızı test eden ve performansınızın büyük önem taşıdığı dallar için yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bu kullanım alanlarının başında gelen koşu sporu dolayısıyla koşucu enerji jeli olarak da bilinmektedir. Fakat şunu belirtmek gerekir ki hızlı enerji elde etmek istediğiniz her alanda bu jellere başvurabilirsiniz!

Tek bir pakette 100 kalori, elektrolikit ve aminoasit içeren bu karbonhidrat jelleri pratik kullanım özellikleri ile özellikle sporcuların ilgisini çekiyor!

GU Enerji Jel Ne İşe Yarar?

Neden GU enerji jeli kullanmalıyım sorusunun cevabı olarak şunları söyleyebiliriz; çok kolay sindirilen maltodekstrin ve fruktoz kaynaklı karbonhidrat belişenleri sayesinde, bedensel aktivite esnasında gereksinim duyulan glikojen desteğini en üst düzeyde ve devamlı bir çizgide sağlayabiliyor. GU karbonhidrat jel taşınma kolaylığı açısından çok avantajlı olmaktadır. Enerji jel tüpünün bir adedi(32 gr) yaklaşık bir muza eşdeğer enerji sağlamakla birlikte, sindirimi muza göre çok daha hızlı olduğundan hemen kanınıza karışır. Şişkinlik yaratmadığı gibi tüm performansınızda enerji desteğini en hızlı şekilde sağlar.

Enerji veren Gu enerji jel tekli ürünü incelemek için linke tıklayabilirsiniz.

GU Enerji Jel Kullanımı Nasıldır?

Güçlü enerji kaynağı, kolay kindirim, hızlı  etki,  pratik kullanım gibi özellikleri ile dikkat çeken “GU enerji jeli nasıl kullanılır?” sorusunun cevabı ise “acil bir şekilde enerji ihtiyacı hissettiğiniz her zaman paketinden tüketilebilir” şeklinde verilebilir.

Yarışma veya antrenman boyunca terle atılan sodyum, vücudun su dengesini koruyan en öncelikli elektrolikittir. GU Enerji Jel, bir pakette 60 mg sodyum içeriği ile bu ihtiyacı da hızlı bir biçimde karşılar.

GU Enerji Jeli Kimler Kullanır?

4 (1) 

Koşucular, bisikletçiler, dağcılar, yüzücüler ve enerjisi biten herkes bu anında kana karışan enerji jelleri gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

GU Enerji Jel tek pakette 450 mg izolösin (BCAA) amino asidi içerir. İzoösin, aktivite süresince kaslarda oluşabilen hasarı ve zihinsel yorgunluğu azaltmaya yardımcı olabilen amino asitlerin başında geliyor.

Gu Jel Faydaları ve Avantajları Nelerdir?

GU-enerji

GU jel enerji desteğinin dünya çapında büyük bir hayran kitlesi olduğunu söylemeden geçmemek lazım! Çünkü özellikle outdoor sporları yapanlar, kampçılar, dağcılar ve bisikletçiler için gezintiler sırasında sindirimi kolay, depolanması ve taşıması çok pratik olması büyük artılarından sadece birkaçı… Hızlı etki yaratması sizi düşündürmesin çünkü kullanıcılar bu etkinin uzun süre devam ettiğini ve performansın sonrasındaki gün bile kas ağrılarında azalmalar olduğunu ifade etmişler. Yani kaslar fazla kullanıldığında oluşan kas yırtılmaları Gu jelin sağladığı enerji sayesinde kolayca toparlanır ve kaslarınız hızlı bir onarım sürecine girer. Müjde! Çünkü bu durum aslında kas kazanımı anlamına geliyor!

Gu jel atletik yetenekleri de artırabiliyor. Temelde, bahsettiğimiz aynı sebeplerden dolayı, uzun süren yolculuklarda GU kullanmak enerji seviyesinin düşmemesini sağlıyor ve tabi ki taşıması da çok kolay. Böylece özellikle tehlikeli yolculuk ve performans durumlarında kişi dinç ve enerjik hissettiğinden birçok bedensel negatif olumsuzluğu yaşama riski de azalmış oluyor.

GU Enerji Jelleri (24 x 32g) enerji deposudur ve sodyum, BCAA içeriği ile tam bir sporcu dostudur. Sodyum, elektrolitler ve BCAA’ların eklenmesi, antrenman yapan ve yarışan sporculara belirli yararlar sağlar. Sodyum, hidrasyona yardımcı olan bir elektrolittir, amino asitler zincirleri, lösin, valin ve izolösin, kas hasarını azaltmaya yardımcı olur ve zihinsel yorgunluğu dengelemeye yardımcı olur. Bu arada, amino asit beta-alanin, kas içi tampon karnosinin oluşumunu kolaylaştırmaya yardımcı olurken, ornitin alfa-ketoglutarat, kas onarımını arttırmaya yardımcı olur.

Gu enerji jel fiyat performans olarak beklentilerinizi karşılıyorsa linke tıklayarak ürünü satın alabilirsiniz.

Lezzet Çeşitliliği Açısından GU Enerji Jel

3 (2)

Diğer bir yandan GU Jel kategorisinde birçok tat seçeneği bulunuyor, oldukça iyi tat seçeneklerinin olduğu da gelen yorumlar arasında!

En iyi GU jel karamel aromalı seçeneği en çok tercih edilen tatlardan. Tadı olduğunu düşündüğünüz çeşidi aldıktan sonra, artık uzun yollara çıkarken ne yiyeceğinizi ve günlük besin ihtiyacınızı düşünmeyeceksiniz!

Kafein, karamel, limon lezzet seçenekleri en tercih edilenler arasında yer alsa da GU enerji jeller birçok farklı tat opsiyonu da sunuyor ve daha iyi haberimiz ise; bu tatlar gerçekten çok beğeniliyor! Kullanıcı yorumlarına göre GU sporcu jeli tatları damak zevkine de hitap etmeyi başarıyor. Kahve ve çikolata seçenekleri genellikle tatlı severlere hitap ederken, meyve aromaları ise daha hafif ve çok lezzetli olarak değerlendirilmiştir; muz, böğürtlen, çilek, portakal bu seçeneklerden sadece birkaçı…

GU, uzun bir yolda iken beslenme ve enerji elde etmenin pratik bir yoludur. Uzun süre devam edebilmek için iyi beslenmek zorunluluktur. Muz, sporcu içecekleri, incir çubukları veya güç çubukları ve jeller gibi birçok farklı yolla bunu yapabilirsiniz. GU enerji jelleri kolayca çantanıza atabileceğiniz ve vücudunuzu sindirim açısından yormayan bir seçenek.

Jellerin dokusu ve kıvamı yoğurttan biraz daha yoğundur. Çilek enerji jeli en beğenilen GU jelleri arasında. GU enerji jeli fiyat yelpazesi çeşitlilik gösteriyor, sevdiğiniz tada ve istediğiniz miktara karar vererek ürünleri inceleyebilirsiz!

Siz spor yaparken fazla yağın enerjiye dönüşerek yakılmasını sağlayacak karnitin hakkında bilgi almak için “Yağın Enerjiye Dönüşümünü Destekleyen Karnitin Hakkında Her Şey” yazımızı okuyabilirsiniz.

GU Jelin İçeriğinde Neler Bulunur?

GU Enerji Jel’in dikkat çeken özellikleri şöyle sıralanıyor;

 • 1 pakette 100 kcal
 • 450 mg BCAA amino asidi
 • 60 mg sodyum
 • 0 yağ
 • %2 C vitamini
 • 60mg Sodyum
 • 40 Mg potasyum

GU enerji jel içerisinde bulunan BCAA amino asidi kas gelişimi ve performans açısından oldukça önemlidir. Bu dallı zincirli amino asit lösin, izolösin ve valinden oluşur. Araştırmalar BCAAların fiziksel performansa bağlı yorgunluğu azaltabildiğini ve içerisindeki amino asitlerin kas kütlesi artışına destek olabildiğini gösterir. (1, 2)

Gu jeller maltodekstrin, fruktoz içerdiğinden kolay emilim özelliğine sahiptir. Bu yönü sayesinde içerdiği karbohidratlar mide rahatsızlıklarını azaltırken kullanımları da bir hayli kolaydır.

 • Jel formda hızlı sindirilebilen karbonhidrat kaynağıdır.
 • Gluten içermez, vejetaryen kullanımına uygundur.
 • Zorlu eğitimler ve rekabet gerektiren performanslarda etkilidir.
 • Amino asit beta-alanin, kas içi tampon karnosin oluşumunu desteklemeye yardımcı olur.
 • Servis başına 60 mg sodyum içerir ve elektrolitler açısından zengindir.
 • İçeriğinde limon, maltodekstrin, su, fruktoz, lösin, ornitin alfa-ketoglutarat (okg), sodyum sitrat, valin, deniz tuzu, potasyum sitrat, kalsiyum karbonat, beta-alanin, doğal lezzet, izolösin, sitrik asit, gellan sakız, tartarik asit, ayçiçek yağı, sodyum benzoat (koruyucu), potasyum sorbat (koruyucu), malik asit gibi doğal bileşenler bulunur.

GU sporcu enerji jeli servis başına 32 gramdır ve 21 g karbonhidrat içerir.

 • Hızlı etkili doğal fruktoz (meyve şekeri) içeren bir içeriği olduğundan enerji seviyenizi artırmak için güvenle kullanabilirsiniz.
 • Maltodekstrin formundaki kompleks karbonhidratlar (kompleks / basit karbonhidrat karışımının% 70-80’i) zamanla glikoz seviyelerinizi düzenler ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.
 • Antioksidan vitaminlerden C & E ile serbest radikallerden gelebilecek saldırılara karşı kasları savunur.

Gu Jel Yorumları

Enerji jel kullananlar bu ürünü şöyle yorumlamaktadır; kullanıcı deneyimleri Gu jelin anında bir enerji tasarrufu yerine performansın tamamında yavaş yavaş bir enerji artışı sağladığını belirtiyor. Açlığı dindirip baş ağrısını azaltmaya (özellikle uzun süren sıcak yolculuklarda) ve kas ağrılarının azalmasına yardımcı oluyor. Gu jel tüketildiğinde performans sırasında enerji artışının olmasının yanı sıra yolculuktan veya antrenmandan sonra ve ertesi günde uygun beslenme ile desteklendiğinde kas yorgunlukları en aza iner ve sporcu kendini daha az yorgun hisseder. GU kullanmak için illa sporcu olmak zorunda da değilsiniz, ama çok fazla enerji ve kalori harcıyorsanız ve bir şekilde telafi etme ihtiyacı hissediyorsanız Gu jeller tam size göre takviye gıdalar!

Son olarak, aşağıda sizin için seçtiğimiz bazı kullanıcı enerji jel yorumları bulunmaktadır:

gu-kullanici

gu-urun-kullanici

[yasr_overall_rating]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!