Muscle & FitnessTakviyeEn Uygun Fiyatlı BCAA Hangisi?

En Uygun Fiyatlı BCAA Hangisi?

Eğer siz de fitness ya da vücut geliştirmeye gönül verdiyseniz gıda takviyeleri arasından BCAA hakkında duyumunuz vardır hatta kullanıyor olabilirsiniz de. Peki BCAA seçiminizi yaparken fiyat ve ürün konusunda kararsızlık yaşıyor musunuz?

Kas gelişiminiz için en önemli supplementlerden olan BCAA, piyasada birçok markada kendini gösteriyor. En iyi BCAA hangisi sorusunu da tartışmak gerekiyor ancak fiyatlar arttığından dolayı supplement alışverişi yapmak zorlaşır oldu. Sporcuları ve tüm supplement kullanıcılarını bu konuda anlayabiliyoruz.

Aslında BCAA’nın iyisi kötüsü de sizin beklentinize göre değişebiliyor. Yani bir ürünü bu kötü diye göstermek pek doğru değildir. İçeriklerine baktığınızda ihtiyacınıza ve amacınıza en uygun takviye sizin için en iyi BCAA olabilir.

Bu sebeple hem piyasa koşullarına geri dönüyoruz hem içeriklere dikkat ediyoruz hem de markaların bize sunduğu en ucuz BCAA ürünlerine tekrar bakıyoruz.

En Uygun Fiyatlı 5 BCAA

1. Optimum BCAA 1000 Caps

en-uygun-bcaa-fiyat

Optimum BCAA 1000 Caps, bir kutusunda 200 kapsül içermektedir. Yüksek servis sayısı ile dikkat çeken bir üründür. 2 kapsülünde 1 gram BCAA bulunmaktadır. Yoğun antrenman dönemlerinde günlük amino asit dengesini korumak için tavsiye edilir. Servis başı ürün fiyatı 0,99 TL’dir.

2. Scitec BCAA Xpress

en-uygun-bcaa-fiyat

Scitec BCAA Xpress, 100 servisten oluşmaktadır. Her bir serviste 5 gram BCAA içerir. %100 saf içeriği ile tercih edilen ürün aromasızdır ve meyve suyu ile karıştırılması tavsiye edilir. Servis başı ürün fiyatı 1,19 TL’dir.

3. Supplementler.com BCAA 2:1:1

en-uygun-bcaa-fiyat

Supplementler.com BCAA 2:1:1 480 Gr, 75 servisten oluşmaktadır. Karpuz aromalı ürün tadı ile beğeni toplamaktadır. Vegan kullanımına uygundur. Her servisinde 5 gram BCAA bulunur. Servis başı ürün fiyatı 1,32 TL’dir.

4. Hardline 4:1:1 BCAA

en-uygun-bcaa-fiyat

Hardline 4:1:1 BCAA, 60 servisten oluşmaktadır. Her serviste 5 gram BCAA içeren bu ürün ek olarak 5 gram proteine sahiptir. Lösin oranı en yüksek BCAA takviyelerinden biridir. Servis başı ürün fiyatı 1,48 TL’dir.

5. Big Joy Leucine

en-uygun-bcaa-fiyat

Big Joy Leucine, yerli bir üründür. Servis sayısı 60 olan üzün BCAA amino asitlerinden olan lösin için özelleştirilmiştir. İçerisinde yalnızca 5 gram lösin ve protein bulundurur. Servis başı ürün fiyatı 1,48 TL’dir.

Öne çıkan BCAA fiyat durumuna bakıp BCAA önerisi yaptığımıza göre biraz bu supllementin amacı ve kullanımı hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Öncelikle BCAA kullanmayı düşünenler ama bilmeyenler için kısa kısa soru cevap şeklinde bir anlatım yapalım. Eğer halihazırda bu takviyeyi kullanan biriyseniz siz de bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz.

BCAA Nedir?

BCAA içerisinde 3 amino asitin birleşiminden olşuan (lösin, izolösin valin) dallı zincirli aminoasittir. Vücudunuz kendi başına bu besini üretemez. Bu yüzden BCAA esansiyel amino asitlere dahildir.

BCAA Ne İşe Yarar, BCAA Faydaları Nelerdir?

BCAA’yı oluşturan amino asitler kas kütlenizin oluşturulmasına destek olur, antrenmanda kaslarınızın ihtiyaç duyduğu enerjiyi hızlı kazanmalarını sağlar ve antrenman sırasında oluşan travmaların onarımını yardımcı olurlar.

BCAA Kullanımı Nasıl Olmalı?

BCAA nasıl kullanılır sorusu da daima tartışmalı olmuştur. Ancak biz antrenman öncesi bcaa kullanımının enerji ve kas onarımı açısından daha faydalı olabileceğini düşünüyoruz.

BCAA İçeren Besinler Nelerdir?

Kırmızı et ürünleri, süt ve süt ürünleri BCAA açısından önemli kaynaklardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!