Muscle & FitnessBeslenme Önerileri ve İpuçlarıKendinizi İyi Hissetmek İçin Kullanabileceğiniz En İyi 5 Vitamin

Kendinizi İyi Hissetmek İçin Kullanabileceğiniz En İyi 5 Vitamin

Yaz kış demeden bitkin hissedenlerden misiniz? Yoksa hafif hafif yaklaşan sonbahar esintileri sizi biraz hasta mı hissettiriyor. Bir de mevsim değişikliği ile gelen yorgunluk var… Vücudunuza vitamin takviyesi yapmak kısa zamanda tüm kırıklıklarınızı alıp götürecek bir kurtarıcı yöntem olabilir.

Vitamin Takviyesi İyi Hissetmenize Yardımcı Olabilir

Eğer kuvvetli bir hastalık ile boğuşmuyorsanız dönem dönem günlük hayatın koşuşturması sizi yorgunluk ve beraberinde gelen hafif kırıklıklara sürükleyebiliyor. Bazen böyle dönemlerde fark etmiyor olsak da yetersiz beslenmeye devam edebiliyoruz. Vitamin ve mineral eksiklerini tamamlamamak, immün sisteminde işleyişin aksamasına sebep olabiliyor. Mikrogram ile ölçülen mini mini kapsüllerin içerisinde demir minerali, omega 3 destekleri, b12 vitamin hapı ve daha birçok gıda takviyesi tüm yorgunluğunuzu alıp götürebilirken daha fazla yorgun hissetmenize hiç gerek yok!

Sıklıkla tercih edilen, enerji, mental yorgunluk, immün sistemi problemleri gibi sorunları çözmenize destek olabilecek ve size kendinizi iyi hissettirebilecek vitamin hapları arasından en iyi 5’ini aşağıda listeliyoruz:

1. Nature’s Supreme Omega 3 1000 Mg 60 Kapsül

en-iyi-vitamin-ilaclari

Nature’s Supreme Omega 3 1000 Mg 60 Kapsül, ağızda koku ve tat bırakmayan ürün bağırsakta çözünen softjel kaplamasına sahiptir. Yeditepe Üniversitesi AR-GE ve Analiz Merkez Laboratuvarları’nda analiz edilip onaylanmaktadır. Servis başı fiyatı 1,15 TL’dir.

2. Nature’s Supreme Iron 17 Mg 120 Kapsül

en-iyi-vitamin-ilaclari

Nature’s Supreme Iron 17 Mg 120 Kapsül, ağızda metal tadı bırakmayan ve yan etkilere karşı patentli demir ham maddesi içeren ürünün her bir kapsülü Yeditepe Üniversitesi AR-GE ve Analiz Merkez Laboratuvarları’nda analiz edilip onaylanmaktadır. Servis başı fiyatı 0,58 TL’dir.

3. Solgar VM 2000 90 Tablet

en-iyi-vitamin-ilaclari

Solgar VM 2000 90 Tablet, kompleks bir multivitamin desteğidir. Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarının korunmasında destek olurken içerdiği ek amino asitler ile protein sentezi yapımına katkı sağlar. Servis başı fiyatı 1,99 TL’dir.

4. Supradyn All Day Efervesan Avantajlı Paket

en-iyi-vitamin-ilaclari

Supradyn All Day Efervesan Avantajlı Paket, enerji metabolizmasına destek olan b vitaminlerini, kemiklerin güçlendirilmesine yardımcı olan demir ve kalsiyum minerallerini, göz ve cilt fonksiyonlarının normal işleyişine yardımcı olan e vitaminini daha fazlasını içererek, metabolizma yapısının korunmasına yardımcı olur. Servis başı fiyatı 1,49 TL’dir.

5. The Lifeco DTX 3 Basics Seti

en-iyi-vitamin-ilaclari

The Lifeco DTX 3 Basics Seti, toplam 5 günde tüketilebilecek bir vitamin mineral takviyesidir. Bağışıklık sisteminin korunmasına, normal homosistein metabolizmasına, enerji metabolizmasına ve yorgunluğun azalmasına yardımcı olur. Servis başı fiyatı 4,54 TL’dir.

Unutulmaması gerekilen nokta her ne kadar bu ürünlere vitamin ilaçları diye bakılıyor olsa dahi vitamin ve mineral takviyelerinin yalnızca gıda takviyesi olduğudur. Gıda takviyeleri günlük planda almanız gereken besinleri desteklemenize yardımcı olur. Normalde yiyeceklerden alacağınız besinleri saf halleri ile (ayrıca kalorisiz) direkt vücudunuza almış olursunuz. Bu sebeple kısa vadede sizi kötü hissettiren ufak eksikliklerin üzerinden gelmenize vitamin ve mineraller yardımcı olabilirken bu vitamin hapları ilaç olarak nitelendirilmemelirdir.  Belirtileri ağırlaşan yorgunluk ve hastalık durumlarında mutlaka doktorunuza başvurunuz.

[yasr_overall_rating]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!