Muscle & FitnessTakviyeYağsız Kas Kütlenizi Artırmak İçin Satın Almanız Gereken Piyasadaki En İyi 7...

Yağsız Kas Kütlenizi Artırmak İçin Satın Almanız Gereken Piyasadaki En İyi 7 Supplement

“En iyi supplement hangisi?” sorusu, sporla ilgilenen herkesin aklını daima karıştırmıştır.

Supplement, yiyeceklerden zaman zaman yeterince alınamayan tüm besinleri destek olarak sizlere sunan gıda takviyelerine denmektedir. Günümüzde birçok insan supplement dendiğinde protein tozunu düşünse de, vitamin ve mineral takviyeleri de aslında “supplement”tir.

Sizler için Supplementler.com ekibi olarak, yaygın olarak kullanılan 7 farklı supplement kategorilerinin, her birinin en iyisini seçtik.

İşte satın aldığınız için asla pişman olmayacağınız piyasadaki en iyi 7 supplement:

1. Protein Tozu

Protein, kas yapmak isteyen herkesin tüketirken en özenli davranması gereken besindir. Birçok araştırma, protein ihtiyacının sanılanın çok üstünde olduğunu son zamanlarda gözler önüne sermektedir.

Belli bir beslenme düzeni takip eden sporcular için, daima yiyecekler aracılığıyla protein tüketmek zordur. Çünkü protein içeren besinler sindirimi zor, kalorisi fazla veya maddi olarak karşılanamaz olabilir. Dolayısıyla takviye olarak protein almak; hem pratik, hem hesaplı, hem de kalorisi düşük bir seçenek olmaktadır.

Weider Premium Whey Protein Tozu 2300 Gr

Türkiye’nin uzun süredir en çok tercih edilen protein tozlarından olan Weider Premium Whey, ham madde kalitesi ve lezzetiyle birçok sporcunun favorisi olmayı sürdürüyor.

Servis başına 25 gramlık bol miktarda protein içeriğine sahip olan, suda kolayca karışabilen, lezzetli bir seçenek olan Weider Premium Whey bir çok spor tutkununa göre tartışmasız piyasadaki en iyi protein tozu. Geçtiğimiz günlerde yapılan Supplementler.com’un düzenlediği Supplement Oskarları da bu bilgiyi kanıtlamıştı.

Piyasanın en iyi protein tozunu satın almak için tıklayın!

2. BCAA

BCAA, sporcular için büyük önem taşıyan lösin, izolösin ve valin amino asitlerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş formüldür. Sporcularda toparlanmayı hızlandırmayı sağlayan, kas kaybını önlemeye yardımcı olan ve özellikle diyette kas kütlesini korumaya yardımcı olan bu takviye sporcuların en çok tercih ettiği besin takviyelerinden biridir.

Bir sporcuysanız ve tükettiğiniz amino asitlerin kalitesini önemsiyorsanız, yiyecekler aracılığıyla yeterince tüketilemeyen bu 3 amino asiti tek bir formülle bir araya getiren BCAA takviyelerini kullanmalısınız.

Hardline BCAA 300 Gr

Protein tozu piyasasında akla ilk gelen isimlerden biri olan Hardline; tartışmasız en çok sevilen ve en çok tercih edilen BCAA takviyesi. Gerek ham madde kalitesi, gerek lezzeti, gerek etkisi sebebiyle fitness tutkunlarının favorisi olmuş durumda. Hem antrenman öncesinde hem de sonrasında alınabilecek, suda rahatlıkla çözünebilen bu takviyeyi kullanmak, idmanlarınız için keyifli ve etkili bir destek olacak.

Siz de piyasanın en iyi BCAA takviyesini kullanmak istiyorsanız tıklayın!

3. Kreatin

Bilimsel araştırmaların en çok desteklediği, işe yararlığı en çok kanıtlanmış supplement olan kreatinin bir çok faydası bulunuyor.

Anlık enerji üretimini arttıran, uzun vadede güç artışı sağlamaya yardımcı olan, kas kütlesi artışını kaslarda su tutarak destekleyen kreatin hem hesaplı hem de oldukça etkili bir takviye olarak sporcuların favorilerindendir. Normalde zorlanılan ağırlıklarda daha iyi hissetmeyi sağladığı birçok kişinin tecrübe ettiği bir durumdur.

Güç ve kas kütlesi artışını böylesine destekleyen kreatin, aynı zamanda beyin fonksiyonlarının çalışmasını da destekler.

Yiyeceklerden alabilmek için, yalnızca balık ve et tüketmek gerekebilir. Üstelik günlük optimum kullanım dozunu, kilolarca et dahi size sunamamaktadır. Bu nedenle, eksikliği yalnızca takviye alarak giderilebilen vitaminler gibi kreatini de dışardan almanız gerekecektir.

Scitec Creatine Monohydrate 500 Gr

Ham madde kalitesi ve fiyat/performans oranı ile popülerleşen Scitec, kreatin ürünüyle de kalitesini konuşturmuş durumda. Suda rahat karışabiliyor ve alternatiflerine göre kreatin ihtiyacını çok daha hesaplı bir şekilde gidermenize yardımcı oluyor. Her bir servisinde, günlük optimum kreatin ihtiyacı olan 5 gramlık kreatin monohidrat ile yiyeceklerden almanızın neredeyse imkansız olduğu kreatin miktarını sizlere sunuyor.

Siz de piyasadaki en iyi kreatin takviyesini satın almak istiyorsanız tıklayın!

4. Gainer

Kilo almakta zorlanıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Gainer ürünleri, fazladan kalori almakta zorlanan kişiler için yoğun miktarda karbonidrat ve protein içeren, kolay tüketilebilen takviyelerdir. Hızlı ve etkili bir kilo artışı sağlamaya yardımcı olan gainer takviyelerini tüketen kişiler, etkili bir şekilde kilo alabildiklerini pek çok kez dile getiriyorlar.

Antrenman düzenini oturtmuş, belli miktarda kaloriler alan bir sporcu, beslenmesine bir gainer ürününün de kalorilerini eklediğinde ekstrem bir durum olmadığı takdirde kilo alacaktır

Weider Mega Mass 4000 7000 Gr

Weider, büyük kutulu supplementlerin kralı olarak görülüyor. Hem gainer, hem de protein tozunda en sevilen ve en çok tercih edilen takviyeyi üreten Weider, Türkiye’deki fitness tutkunlarının özellikle sevdiği markalardan biri.

7 kiloluk, tek servisinde 123 gram karbonhidrat ve 50 gram protein bulunduran, toplamda tek servisinde 800 kalorinin üstünde enerji bulunduran bu kilo aldırıcı takviye birçok kilo almakta zorlanan kişiye kilo aldırttı diyebiliriz.

Yalnızca karbonhidrat ve proteini değil; önemli amino asitler, vitaminleri ve mineralleri de bulunduran bu formül ile kilo alacağınıza eminiz!

Eğer siz de piyasadaki en iyi gainer takviyesini satın almak istiyorsanız tıklayın!

5. L-Karnitin

Yağ yakmaya başlamak istiyorsanız, beslenmenizin içerisine süreci verimli hale getirebilecek takviyeleri dahil edebilirsiniz. Bu sayede daha hızlı olmasa da, daha verimli bir şekilde yağ yakabilirsiniz.

L-karnitin, bu takviyelerden ilk akla gelen ve en sık kullanılan takviyedir. Hücrelerde mitokondrinin daha verimli çalışmasını sağlar. Direkt olarak olmasa da dolaylı yoldan yağ yakımına katkıda bulunur. Metabolizmayı hızlandırır ve besinlerin (özellikle yağın) enerji kaynağı olarak tüketilenilmesini sağlar.

Mitokondrinin enerji üretme kapasitesini arttırabilen l-karnitin, aynı zamanda mitokondriyi korur ve temiz tutar. Ek olarak beyin fonksiyonlarına, öğrenme ve kavrama yeteneğine de olumlu katkıları vardır.

Hardline Thermo L-Karnitin Sıvı 1000 ML

Bir Türk markası olan Hardline’ın l-karnitin seçeneklerinden biri olan Hardline Thermo, kolay tüketilebilirliği ve sıvı formu sebebiyle en çok tercih edilen l-karnitin takviyesi.

Hızlı emilimi, servis başına l-karnitin miktarı ve ek kafein içeriği sebebiyle favori haline gelen Hardline Thermo’yu kullanıp antrenman yapmayı kesinlikle denemelisiniz.

Aç veya tok karnına farketmeksizin tüketebileceğiniz bu en sevilen l-karnitin takviyesini satın almak için tıklayın!

6. Glutamin

Toparlanma dendiğinde BCAA ile birlikte akla ilk gelen amino asit olan glutamin, vücutta üretilen bir amino asittir. Fakat dışarıdan takviye olarak alındığında, toparlanmayı epey hızlandırabilir.

Kas hasarının yanı sıra, deri üzerindeki hatta farklı dokulardaki yaraları da iyileştirmeyi sağlayan glutamini özellikle yoğun antrenman dönemlerinde kullanmanız, alacağınız sonuçları epey olumlu etkileyecektir.

Hastalık durumlarından sonraki toparlanma evresini dahi hızlandırabilen glutamin, kaslardaki toparlanmanın adeta ilacıdır.

Scitec L-Glutamine Powder 600 Gr

Scitec, amino asit takviyeleri arasında en çok sevilen ürünleri ortaya koyuyor. Glutamin takviyesinde de ham madde kalitesi ve yüksek servis miktarı ve yüksek servis başına glutamin miktarı ile öne çıkmış durumda.

Her servisinde 6 gram glutamin içeriyor, toplamda 100 servis bulunduruyor.

Siz de piyasadaki en iyi glutamin takviyesini satın almak istiyorsanız tıklayın!

7. Pre-Workout

“Antrenman öncesi” anlamına gelen pre-workout, antrenmandan önce kullanıldığında performans arttırmaya yardmcı olan takviyelerin genel adıdır.

Bu takviyeler, içeriklerinde başta kafein olmak üzere beta alanin, sitrülin, taurin, arjinin gibi antrenmandan önce alındığında performansa etki eden maddeleri içermektedir. Dayanıklılıkta, enerji üretiminde, metabolizma hızında ve hatta güçte artış, bu takviyeleri kullanan sporcularda görülebilmektedir. Pek çok araştırma, bu takviyelerin meydana getirdiği performans ve güç artışını doğrular niteliktedir.

Besinlerin hücrelere taşınımını da hızlandıran bu takviyelerle, kesinlikle antrenmandan aldığınız verimi arttırabilirsiniz.

Grenade 50 Calibre Pre-Workout 50 Servis

Marka isminden de anlaşılacağı gibi, “bomba” gibi ürünler üreten Grenade’in en büyük silahlarından 50 Calibre, piyasanın tartışmasız en sevilen pre-workout takviyesi.

Kolalı, limonlu ve çilekli tatlarına aldanmayın, çünkü içtikten bir süre sonra vücudunuzda karıncalanma ve vücudunuzda ciddi bir uyarıcı etki göreceksiniz!

İçerisinde bol miktarda kafein, beta alanin ve sitrülin malat bulunduran 50 calibre, bir sporcunun antrenmandan önce enerjiye ihtiyacı olduğunda gereken her şeyin tek bir formülle bir araya getirilmiş hali diyebiliriz. Ek olarak içerdiği amino asitler (BCAA, kreatin, arjinin, taurin, tirozin) ve bitkisel içerikler (ginseng, pancar kökü ekstresi, yeşil çay ekstresi, kakao ekstresi vb.) de performansa etki eden diğer maddeler.

Siz de antrenmandan aldığınız verimi, piyasadaki en iyi pre-workout ile arttırmak istiyorsanız tıklayın!

Yoğun Egzersiz Sonrası Kas Onarımınıza Yeterince Dikkat Ediyor musunuz?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!