Muscle & FitnessBeslenme Önerileri ve İpuçlarıProtein İhtiyacınızı Kolayca Karşılayacak Piyasadaki En İyi 5 Protein Bar

Protein İhtiyacınızı Kolayca Karşılayacak Piyasadaki En İyi 5 Protein Bar

İnternette kendinizi kaybetmiş bir şekilde protein bar tarifi arıyor, protein bar yapımı videolarına bakıyor olabilirsiniz. Ancak artık sağlıklı atıştırmalıklar konusunda o kadar zengin seçeneklere sahibiz ki, protein bar seçeneklerinden hem damak tadınıza hem sağlıklı yaşam hedefinize uygun bir tane mutlaka bulabilirsiniz.

Evde protein bar yapmaya biz her niyetlendiğimizde biraz üşenmiyor değiliz. Elbette yeni tarifler öğrenmek güzel ancak sağlıklı atıştırmalıklar yapabilmek için her zaman yeterli zamanı bulamayabiliyoruz. İşten eve gidince koltuğa atlayıp televizyon karşısında uyuklamak en büyük keyfimiz… Hele kıyafetleri çıkarıp pijamaları giymişken mutfağa girip protein bar yapmak biraz zorlaşıyor.

Bu durumda en iyi protein bar sizi uğraştırmayan protein bar diyebilir miyiz?

En İyi 5 Protein Bar

Aşağıda sizinle atıştırmalık bar markaları arasından en çok tercih edilen en iyi protein bar seçeneklerini paylaşıyoruz.

1. Sci-Mx Pro 2GO Duo Protein Bar

en-iyi-protein-bar-markasi

Sci-Mx Pro 2GO Duo Protein Bar, çilek kremalı hafif tadı ile tüketicilerin beğenisini topluyor. Sci-Mx whey proteinin kalitesini taşıyan ürün her paketinde 20 gram protein içeriyor. Karbonhidrat içeriği düşük glisemik indeksli olduğu için kilo kontrolüne yardımcıdır. Bir servis ürün 9,17 TL’dir.

2. Grenade Carb Killa Protein Bar

en-iyi-protein-bar-markasi

Grenade Carb Killa Protein Bar, 1 servis ürünü 60 gramdır. Grenade, çikolata parçacıklı kurabiye, kurabiye ve beyaz çikolatalı kurabiye aromalarıyla dikkat çekmektedir. Her servisinde sadece 2 gram şeker bulunduran ürün 22.4 gram protein ve 6 gram lif ile tokluk hissini ciddi şekilde arttırır. Servis başı ürün fiyatı 15,42 TL’dir.

3. Multipower %50 Protein Bar

en-iyi-protein-bar-markasi

Multipower %50 Perotein Bar, hızlı ve yavaş salınıma sahip kompleks protein içeriği ile hem hızlı yararlanım sağlar hem de uzun süre tok tutar. Servis baına 27 gram protein ile en yüksek protein içeriğine sahip bardır. Hindistan cevizi aromasına sahiptir ve servis başı ürün fiyatı 6,88 TL’dir.

4. Nutrever Xtreme Protein Bar

en-iyi-protein-bar-markasi

Protein barlar arasındaki 4. seçeneğimize geldik. Nutrever Xtreme Protein Bar, klasik çikolata aromalı bu ürün, çok düşük şeker oranına rağmen yüksek lezzeti ile dikkat çekiyor. Her barında 25 gram kompleks yapıda proteine sahiptir. Bu sayede tokluk hissiniz de yararlanımınız da uzun sürer. Xtreme protein bar ürününün servis başı fiyatı 8,00 TL’dir.

5. Uniq2go Power Protein Bar

en-iyi-protein-bar-markasi

Uniq2go Power Protein Bar, içeriğinde hurma kullanıldığı için hem tat olarak oldukça keyif verir hem de düşük kalorilidir. Her bir paketinde whey ve kazein protein karışımından 13,6 gram kadar protein içerir. Lif oranı 11,7 gramdır ve sindirimi kolaylaştırır. Servis başı ürün fiyatı 6,81 TL’dir.

Protein Bar Nedir?

Protein bar nedir sorusunu zaman zaman duyar olduk. Esasında tamamen belirli bir içeriği olmak zorunda olmasa da genel geçer tek bir kuralı var olan sağlıklı atıştırmalıklardır. Bu kural, adından da anlaşılabildiği gibi protein içeriğinin yüksek olması.

Ev yapımı protein bar zaman ve uğraş istiyor. Elbette evde de mutfağa girmek eğlenceli ancak günümüz koşullarında bu zorlayıcı olabiliyor. Hijyenik paketlerde satın aldığınız alternatif atıştırmalıklar içerik bakımından yüksek tuz, yağ ve şeker oranlarında olabilirken protein barlar, temelde sporcu besinlerini örnek aldığı için içerik değerleri daha kontrollü oluyor. Kalori değerleri daha düşük, vücudunuzun temel makro besinleri olan protein, yağ ve karbonhidratlar açısından amaca göre şekillendirilmiş olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu sayede kilo yapma riski olmadan, canınız bir şeyler yemek istediğinde kolaylıkla ve içiniz rahat bir şekilde protein barları tercih edebilirsiniz.

Gıda takviyeleri endüstrisi sporcuların ve sağlıklı beslenme ile ilgilenenlerin ihtiyaçlarına uygun besin değerlerine sahip yeni ürünler ortaya koymaya devam ediyor. Her geçen gün farklı ve leziz bir tada sahip protein bar ile karşılaşıyoruz. Çilekli cheesecakeli mi dersiniz, kurabiyeli mi yoksa klasik bir badem çikolata aromalı mı… Farklı markalar tüketicilerin damak zevklerine hitap eden sağlıklı kaynaklar üretebilmek için adeta yarış halinde. Bu da tabii bizler için iyi bir durum.

İşe giderken akşam üstü açlığınızı bastıracak bir ara öğün olarak, dışarı çıktığınızda kalorileri yüksek şekerli ve yağlı tatlılardan kaçınmak için, gece karnınız çok acıktığında mısır patlatıp yememek için protein barları tavsiye ederiz.

[yasr_overall_rating]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!