Muscle & FitnessSağlıkBağışıklık Güçlendirici En İyi 5 Multivitamin

Bağışıklık Güçlendirici En İyi 5 Multivitamin

Multivitamin nedir?

Birçok multivitamin ürünü kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum ve çinko gibi mineraller içerir. Mineraller (özellikle yeterli dozlarda alındığında) kişinin metabolizma hızını düzenler, bağışıklığı güçlendirir ve en önemlisi enerjisini doruk noktasına çıkartır! Multivitamin tavsiye etmemiz gerekirse, yazımızda incelediğimiz 5 multivitamin çok dikkat çekiyor! İhtiyaçlarınıza ve isteğinize göre multivitamin şurup formu, suda çözünen formu ya da tablet formunu tercih edebilir ayrıca marka tercihi de yapabilirsiniz.

En İyi 5 Multivitamin

En iyi multivitamin markası listesini aşağıda sizler için hazırladık.

1. Nature’s Supreme Multivitamin For Men

1

Zerdeçal (turmerik) içeriği olan Nature’s Supreme Multivitamin For Men kapsülleri, erkekler için multivitamin desteği sağlıyor. Bu ürün gün boyu vitamin ve mineralleri eksiksiz bir şekilde sağlar. Zerdeçal, ginseng ve koenzim Q10 ile zenginleştirmiş içeriği sayesinde gün boyu enerji seviyenizi yüksek tutar. Multivitamin hapları içinde erkeklerin gereksinimlerine yönelik içeriği nedeniyle tercih edilmektedir.

2. Nature’s Supreme Multivitamin For Women

2

Nature’s Supreme Multivitamin For Women turna yemişi(cranberry) özütü bulunan içeriği sayesinde kadınların günlük ihtiyacı olan vitamin ve mineral desteğini almasını sağlar. Bu ürün multivitamin markaları arasında kadınlara özgü içeriği ile ön plana çıkıyor! Ürün koenzim Q10 ve turna yemişi ile zenginleştirildiğinden yaşlanma karşıtı etkiler de yaratır. İçerdiği C vitamini sayesinde enerji oluşum metabolizmasını güçlendirir. B6 vitamin desteği ile hastalıklar karşında bağışıklık sisteminin sağlamlaşmasına yardımcı olur. Biotin ile cilt görünümünde ve saçta iyileşmeler olur. Özellikle B12 bileşeni sayesinde yorgunluk ve bitkinliğin yok olmasını sağlar. Kemik sağlığının korunması için D Vitamini desteği sağlar. Kadınlar için en iyi multivitamin olan Nature’s Supreme Multivitamin For Women etkilerini hızlıca göreceğiniz türden bir vitamin desteğidir.

3. Solgar VM 2000

3

Solgar VM 2000, vitamin, mineraller, aminoasitler ve bitkisel bileşenlerle oluşturduğu formülasyon sayesinde günlük multivitamin desteği sağlayarak enerji seviyenizi yükseltir. Bu vitamin tablet formdadır.

4. Supradyn-All-Day

4

Supradyn-All-Day içeriğinde 12 mineral ve 14 vitamin bulunan bir takviye gıdadır.  Koenzim Q10 bileşeni içermesi dolayısıyla yaşlanma karşıtı etkiler yaratabilmektedir.

En iyi mutivitamin desteği listemizde öne çıkan Supradyn-All-Day, gündelik alınan gıdalara ek niteliğinde 1 bardak suyun içinde eritilerek kullanılmaktadır.

5. Centrum-Advance-Multivitamin

5

Centrum-Advance-Multivitamin 25 tane vitamin ve mineral içermektedir. Centrum Advance’in içeriğinde farklı olarak lutein de bulunmaktadır.

Multivitamin ilaçları kendinizi bitkin, yorgun veya halsiz hissediyorsanız enerjinizin yükselmesini sağlayacak içeriklerden oluşmaktadır. Bağışıklık sisteminizin düzgün çalışması ve hasta olmamanız için vitamin ve mineral desteği almanız önemlidir. Yalnız fizyolojik hastalıklar değil psikolojik rahatsızlıklarda da vitamin ve minerallerin etkisi büyüktür. Örneğin B6 vitamini mutluluk vitamini olarak anılmakta ve depresyondan korumaktadır.

Multivitamin takviyelerinin 5 temel faydasını öğrenmek için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!