Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıYağlanmadan Kaslanmak İsteyenlere Uygun Piyasadaki En İyi 5 Arjinin

Yağlanmadan Kaslanmak İsteyenlere Uygun Piyasadaki En İyi 5 Arjinin

Arjinin Nedir?

Arjinin (arginin ya da l arginin diye de bilinir), bir tür amino asittir ve bildiğimiz üzere amino asitler proteinlerin “yapı taşlarıdır”. Peki ya, arjinin ya da diğer adıyla arginine nelerde bulunur? Bizler bu amino asidi, özellikle sığır eti ve diğer kırmızı et türleri, kümes hayvanları, balık, yumurta ve süt ürünleri gibi hayvansal protein kaynaklarını tüketerek doğal yollardan elde edebiliriz.

Arjinin ihtiyacımız olan tüm temel amino asitleri sağlayan “bütün proteinler” de doğal olarak bulunmasına ek olarak, laboratuvar ortamında da yaratılır. Böylece kalp sağlığına, egzersiz performansına, zihinsel yeteneklere ve çok daha fazlasına fayda sağlayacak supplement olarak üretilebilir.

L Arjinin Ne İşe Yarar?

Tam olarak “esansiyel” bir amino asit olmasa da yani vücudun kendi başına üretemediği ve dolayısıyla dış kaynaklardan elde edilmesi gereken bir amino asit olsa da arjinin amino asidinin, özellikle yaşlanan bireylerde küçük miktarlarda sunulan ve önemli olan birçok fonksiyon için gerekli olduğu düşünülmektedir. Arjinin kullanımın en büyük yararlarından biri, kan akışını ve sirkülasyonunu iyileştirme kabiliyetidir. Vücutta, kan damarlarının genişlemesine neden olan nitrik okside dönüştürülür.

Arjinin, bağışıklık fonksiyonu, doğurganlık, detoksifikasyon ve beyin gücü iyileştirilmesi de dahil olmak üzere birçok faydası vardır. Arjinin’in bir başka önemli rolü ise, belirli hormonların üretimi için vücudu uyarmasıdır, özellikle büyüme ve enerji üretimi için hücrelere glikoz verilmesine yardımcı olan yararlı büyüme hormonlarının ve insülinin. Bu rolü arjininin, fiziksel performansı, dayanıklılığı ve gücü arttırdığına inanılmasının nedenlerinden biridir.

Arjinin faydaları çeşitli olmasına rağmen hastalık için kullanımından çok, pump hissiyatı yaşamak amaçlı nox supplement ürünü kullanarak nitrik oksit üretimini artırmak için kullanımı yaygındır ve antrenman esnasında kendinizi çok daha zinde hissetmenizi sağlayabilir.

Herkes kendi başına bir arjinin üretir, fakat ne kadar ürettiğiniz, yaşınız, iltihap seviyesi, arterlerin ve kalbin durumu, cinsiyet, diyet kalitesi ve genetik gibi faktörlere bağlıdır. Bir kimsenin arjininin optimal seviyelerini üretememesinin bazı nedenleri olarak: protein kaynakları az olan vejeteryan/vegan diyet uygulaması, proteinin metabolizesini zorlaştıran kötü bir sindirim sağlığına sahip olması, serbest radikallerin neden olduğu yüksek oksidatif stres düzeylerine (diyet, stres veya kirlilik nedeniyle) sahip olması, sigara içmesi ve genetik faktörleri sayabiliriz.

Arjinin Nasıl Kullanılır?

Arjinin kullanımı gerçekleştirirken günlük alacağınız 3-6 gramlık dozlar, istediğiniz etkiyi almanız adına yeterli olacaktır. Arginine supplement gibi diğer pre-workoutsupplementlerinde de arjinin bu dozlara yakın bir miktarda yer almaktadır. Tek seferde 10 gramdan fazla arjinin dozu ise midede rahatsızlıklara ve ishale sebep olabilir.

Antrenman sırasında kendinizi daha zinde ve güçlü hissetmenizi sağlayacak, yoğun Pump etkisi yaşamanızı sağlayacak ve yağlanmadan kaslanmanıza destek olacak en iyi 5 arjinin takviyesini sizler için listeledik.

İşte piyasadaki en iyi 5 arjinin:

5. Weider Arginine Xplode 500 Gr

Her bir servisinde (3 kapsül) 4,5 gramlık yüksek miktarda arjinin bulunduran IronMaxx Arginine Simplex, kapsül formda bir seçenek olması sebebiyle kolay bir kullanıma sahip bir üründür.

Gluten ve aspartam içermeyen bu arjinin formülü, esansiyel bir amino asit olan arjinin ihtiyacınızı karşılayabilir. Üstelik kaliteli ham maddesi ile de tüketicilerin gözdesi olmayı başarmıştır.

4. Nutrend Arginine 120 Kapsül

Antrenmanda besinlerin kaslara taşınmasında önemli rol oynayan arjinini size en iyi şekilde sunmayı amaçlayan Nutrend Arginine, her bir servisinde (4 kapsül) 2 gram arjinin bulunduruyor.

Toparlanmada, sinir sisteminin verimliliğinde, sperm üretiminde, kolesterol seviyesi kontrolünde rol oynayan esansiyel amino asit arjinini, Nutrend’in opsiyonuyla kısa süreli deneme amacıyla kullanabileceğiniz bir ürün.

3. Hardline Noxx 5 1000 ML

Türkiye’nin gururu olan Hardline Nutrition’ın arjinin içeren ürünü Hardline Noxx 5, sıvı formu sayesinde vücut tarafından diğer formlara göre daha hızlı emilir. Servis başına uygun maliyetiyle, bir diğer deneme opsiyonu olarak kullanabileceğiniz seçenek olan Noxx 5 her bir servisinde 3.3 gram arjinin bulundurmaktadır.

Arjinin içeriğine ek olarak içerisinde bulundurduğu, B6 vitamini, L-karnitin ve Taurin ile protein metabolizmasının düzenli çalışmasına ve performans artışına yardımcı olabilmektedir.

Bütün bu içerikleri göz önünde bulundurduğumuzda Hardline Noxx 5 ürününü, antrenmandan önce kullanarak deneyimlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

2. Big Joy L-Arginine Powder 500 Gr

Big Joy L-Arginine Powder, her bir servisinde (10 gr) 5 gr Arjinin ve kırmızı kan hücresi oluşumuna, normal enerji oluşum metabolizmasına, demirin normal metabolizmasına, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunan 4 mg B2 vitamini (Riboflavin) içermektedir.

Bu özelliklerine ek olarak sahip olduğu lezzetli aromalarıyla, dikkatleri kendi üzerine çekmeyi başararak tüketicilerin tercihi haline gelmiştir.

1. Scitec Mega Arginine 120 Kapsül

Son zamanların en sevilen markalarından Scitec’in en başarılı ürünlerinden biri, Scitec Mega Arginine, fiyat ve performans oranını önemseyenlerin tercihi.

Kapsül formda rahat tüketilebilen Scitec Mega Arginine, saf arjinin formda olmasıyla da beğenileri toplamış durumda.

Scitec Mega Arginine, her bir servisinde (1 kapsül) 1.3 gr arjinin içermektedir. Fiyat/performans oranı makul olmasından ötürü bu ürün de tüketicilerin tercihi olmaktan kaçamamıştır. Hani derler ya denemeden anlayamazsınız. İşte Scitec Mega Arginine ürünü tam olarak onlardan biri!

[yasr_overall_rating]

2 YORUMLAR

  1. arjinin kullandım çok memmun kaldım kullanmak isteyenlere öneririm. iyi çalışmalar

  2. Ne zamanlar almalıyız antrenmandan öncemi yoksa gün içinde herhangi bir zamandanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!