Kilo Almak İsteyenlerin Gözü Kapalı Kullanabileceği Piyasadaki En İyi 5 Gainer

en-iyi-gainer

Gainer Nedir, Hangi Amaçla Kullanılır, Piyasadaki En İyi Gainer Ürünü Hangisidir?

Muhtemelen kilo almakta zorluk çektiğiniz için bu yazıdasınız, uzun süredir denemenize rağmen kilo alamıyorsunuz. Acı gerçek şu ki, kilo almanın ne kadar kolay olduğunun farkında değilsiniz…

İşte gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, piyasadaki en iyi ürünler:

 

En İyi 5 Gainer

Weider Mega Mass

33 servislik canavar kilo aldırıcı Weider Mega Mass; protein oranı, yağ oranının düşüklüğü ve kaliteli ham maddesi ile ön planda. Önemli vitamin ve mineralleri içeren multivitamin içeriğinin yanı sıra, sporcular için elzem olan amino asitleri içeren amino asit progilini de bulunduran zengin bir içeriğe sahip.

Weider Mega Mass; tek servisi 340 kalori olan içeriğinde 69 gram karbonhidrat ve 13 gram protein bulunduruyor.

100 biyolojik değeri, yüksek BCAA oranı ve 319 kalorilik servisiyle Weider kilo almak isteyenlere ihtiyaçlarının da fazlasını sunuyor.

Scitec Volumemass

Son zamanların yükselen markalarından Scitec, protein oranı yüksek olan Scitec Volumemass ile kilo almak isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünlerden birini piyasaya sürdü. BCAA bakımından zengin olan amino asit profiliyle spor yapanlara toparlanmada da destek sağlayan Scitec Volumemass, gerçekten etkili bir kilo aldırıcı. Protein ve karbonhidrat oranının neredeyse eşit olması, ürünü hem protein hem de karbonhidrat kaynağı olan bir supplement haline getiriyor.

Ek olarak içerdiği taurin ve kreatin monohidrat, antrenman performansını arttırmaya yardımcı oluyor. Yağ oranının düşük olması da spor yapan ve kas kütlesi eklemek isteyenlerin dikkatini çekiyor.

Scitec Volumemass; 189 kalorilik tek servisinde 24 gram karbonhidrat, 19 gram da protein bulunduruyor.

Isopure Mass

İzole whey proteinin ustası olan Isopure, kilo aldırıcısının içerisinde de %100 izole whey proteini bulunduruyor. Dolayısıyla şeker ve yağ oranı da oldukça düşük. Çok temiz beslenmeyi sevenler de bu nedenle Isopure Mass ürününü tercih ediyor.

Isopure Mass, 600 kalorilik servisinde 52 gram protein, 86 gram karbonhidrat bulunduruyor.

Kolay çözünen toz formuyla, birçok gainer ürününün aksine hiç topaklanmaması da tercih edilme sebeplerinden.

Onlarca vitamin ve minerali bulunduran multivitamin içeriği de, ürünün kalitesini zirveye taşır nitelikte. Bağışıklık sistemine, toparlanmaya ve kilo almaya aynı anda destek olabilen bu ürünü kesinlikle denemelisiniz.

Hardline Progainer

Türkiye’de en fazla kiloyu aldıran, Supplement Oskarları’nın da birincisi olan Hardline Progainer kilo almak isteyenlere ihtiyaçları olan her şeyi veriyor. Hardline’ın tercih edilme sebebi, fiyat/performans oranındaki başarısı olarak gözükse de içeriği de bir o kadar zengin.

Kompleks içeriğinin içerisinde; her serviste 158 gram karbonhidrat, 38 gram protein bulunuyor. Yağ ise yok denecek kadar az miktarda bulunuyor.  Her servisindeki 2.5 gramlık kreatin monohidrat desteğinin yanı sıra, zengin amino asit profili ve multivitamin içeriği de tercih edilme sebeplerinden.

7 gram BCAA ve 1 gram taurin içermesi de içeriğini çok başarlı yapan diğer amino asitlerden.

Bir sporcunun ihtiyacı olan her şeyi tek ölçekte bulunduran Hardline Progainer, Türkiye’nin en çok tercih edilen gainer ürünlerinden biriyle asla kilo almayanlara dahi hacim kazandırabiliyor.

Optimum Serious Mass

Optimum Serious Mass, 1257 kalorilik servisiyle kilo alamadığını iddia edenlerin imdadına yetişen bir ürün. Böylesine yüksek miktarda bir kaloriyi beslenmenizin içerisine dahil ederek, kilo almamanız oldukça zor.

Kalori canavarı içeriğinde; 250 gram karbonhidrat, 50 gram protein ve yalnızca 4 gram yağ bulunuyor.

Uygun fiyatlı, etkili, açılıp kapanabilen poşeti sayesinde kolay kullanılabilen bu ürün en çok tercih edilen kilo aldırıcılardan biri.

Kreatin ve glutamin bakımından da zengin bir içeriğe sahip olan Optimum Serious Mass, çok zengin bir multivitamin içeriğine sahip.

Kalsiyum kazeinat, yumurta proteini ve konsantre whey proteini içeren kompleks protein ve karbonhidrat kaynağı olan Serious Mass, gerçekten “ciddi bir kütle” eklemenize yardımcı olacak!

Nasıl Kilo Alınır?

Kilo almak tamamen enerji dengesiyle ilgilidir. Yaktığınız kalorinin fazlasını tükettiğiniz her koşulda kilo alabilirsiniz. Yaktığınız kaloriden ne kadar fazla kalori tüketirseniz, o kadar çok yağlanırsınız. Eğer yağlanmadan kilo almak istiyorsanız, belli sınırlar içinde yemeniz gerekecektir.

Neden Kilo Alamıyorsunuz?

Kilo alamıyorsanız, muhtemelen ne kadar fazla kalori yaktığınızın bilincinde değilsiniz. Çok yediğiniz halde kilo alamadığınızı düşünseniz de, aslında yeterli miktarda kalori tüketmiyorsunuz. Bunun sebebi enerji dengenizin farkında olmamanız da olabilir, iştahınızın azlığı da olabilir. Sebep her neyse, bu sebebin üzerine gittiğinizde kilo almanız çok kolay.

Bulking döneminde kas olarak kilo almak amaçlanır. Protein ihtiyacı yeterli enerji sağlanacağı için hemen hemen aynı kalırken, yağ ihtiyacı da çok fazla değişmez. Asıl kalori kaynağı olarak karbonhidrat arttırılır. Fazla karbonhidratı tüketecek iştah, zaman, istek herkeste olmayabilir. Bu nedenle, tüm bu faktörlere meydan okuyan gainer supplementleri devreye girer.

Hem tüketimi kolay, hem iştah gerektirmeyen, hem ekstra zaman almayan gainer ürünleriyle hızlı ve etkili bir şekilde bol miktarda kaloriyi vücudunuza alabilirsiniz. Üstelik bu kaloriler, bir sporcunun ihtiyacı olan karbonhidrat ve protein yoğunlukludur. Bu nedenle gainer kullandığınızda, etkili bir kilo artışı sağlayabilirsiniz. Tükettiğiniz besinleri, kas yapmaya uygun değerlerde tükettiğiniz takdirde kas ağırlıklı kilo artışı gözlemleyebilirsiniz.

Hemen hemen her gainer deneyen kullanıcıda etkisini apaçık bir şekilde gösteren bu ürünlerden piyasada oldukça fazla seçenek var. Biz de sizlere kolaylık sağlamak adına, sizleri piyasadaki en iyi gainer ürünlerine yönlendirmek istedik. İşte piyasanın en en iyileri:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Kilo Aldırıcı (Gainer) Nedir? En Etkili Nasıl Kullanılır? | Muscle & Fitness Türkiye

Yorum Bırak

Oturum Aç

Kayıt Ol

Şifremi sıfırla