Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıSizin İçin En İyi Antrenmanın Ne Olduğunu Açıklıyoruz!

Sizin İçin En İyi Antrenmanın Ne Olduğunu Açıklıyoruz!

Elinizde birçok seçenek var, fitness trendi ise sürekli olarak değişiyor. Hangi antrenmanı yapmanız gerektiğini okuyup duruyorsunuz…

Aslında bu kadar bilginin içinde kaybolmak yerine, anternmanlara daha duygusal bakmalısınız. Çünkü hem antrenman yapan kişilerin dediklerine, hem de bilimsel çalışmalara bakıldığında sizin için en iyi antrenman; severek yaptığınız antrenman!

Ne kadar yağ yakacağınız, ne kadar kas yapacağınızdan ziyade harcadığınız zamana değip değmediğini test etmelisiniz. Çünkü araştırmalar sevmeyerek yapılan antrenmanlarda devamlılığın çok zor olduğunu gösteriyor. Devamlılığa ve motivasyona sahip olamayacağınız bir alana adım attığınızda, büyük ihtimalle hedeflerinize de ulaşamayacağınız için sevdiğiniz antrenmanlara odaklanmanız en doğrusu.

Image result for training with love

Ayrıca sevmeyerek yaptığınız antrenmandan alacağınız etki de az olacaktır. Çünkü konsantrasyonunuz az olacaktır ve stres seviyeniz de daha fazla olacaktır. Motive olmanız da zorlaşacaktır.İçinizden gelmediği halde salona giderken, sevmeyerek yaptığınız bir antrenmanı düşünürken aslında stres seviyenizin de arttığını biliyor muydunuz? Artık biliyorsunuz. Bu nedenle kendinizi sevmeden yaptığınız antrenmanlar için zorlamayın.

Tabii ki bazı amaçlar uğruna çok da keyif almadan yapacağınız antrenmanlar olacak. Ancak bu durum sürekli bir hal alırsa, sizin için çok doğru olmaz.

Image result for hugging weights

Sizin için en iyi antrenman, severek yaptığınız antrenmandır. Bunun için de hem ne istediğinizi iyi bilmeniz, hem de ne hissettiğinizi iyi bilmeniz gerekir. Hedeflerinize yönelik rotayı oluşturup, hislerinizi de gözardı etmeden nasıl bir antrenman yapmak istediğinizi bulabilirsiniz. Bu antrenmanın ne olduğunu denemeden bilemezsiniz. Pes etmeyin, deneyin, eninde sonunda o antrenmanı bulacaksınız!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!