En Etkili Yağ Yakıcı L-Karnitin Mercek Altında

YAĞ YAKICI NE DEMEK?

Spor ve gıda takviyeleri içerisinde “yağ yakıcı” olarak adlandırılan ürünler isminden de anlaşılacağı gibi vücudunuzdaki yağ oranınızı düşürmeye yardımcı gıda takviyelerdir. Piyasada farklı markaların farklı içeriklerle hazırladığı ve farklı ambalajlar içerisinde satışa sunulan “yağ yakıcı” gıda takviyeleri mevcuttur. Yazımıza yağ yakıcı özellikleriyle en çok dikkat çeken “l-karnitin (l-carnitine)” bileşeninin ne olduğunu açıklamaya devam ederek bu maddenin nasıl etki ettiğini ve en etkili l-karnitin (l-carnitine) takviyelerinin hangileri olduğunu inceleyerek sonlandıracağız.

L-KARNİTİN (L-CARNİTİNE) NEDİR? 

L-karnitin vücut içerisinde lisin ve metiyonin amino asitlerinden sentezlenerek üretilir. L-karnitin üzerinde biliminsanlarının yaptığı çalışmalar 1937 yılına dek geri gitmektedir. L-karnitin’in en önemli özelliği vücut yağ oranınızda meydana getireceği değişikliklerdir.

L-KARNİTİN (L-CARNITINE) NASIL ETKİ EDER?

L-karnitin bir amino asittir ve bu amino asit uzun zincirli yağ asitlerini (trigliseritler gibi) hücre içerisindeki mitokondriye taşımaktan sorumludur. Mitokondri içerisinde de bu yağlar yakılarak enerji üretilmektedir. Ancak l-karnitinin faydaları bununla kalmıyor. L-karnitinin aynı zamanda yorgunluğun azaltılmasında ve iştah azaltıcı özelliklerinden de bahsedilmektedir.

EN ETKİLİ YAĞ YAKICI KARNİTİN (L-CARNITINE) TAKVİYELERİ HANGİLERİDİR?

Hardline Thermo L-Karnitin

Servis başına 2.000 mg L-Carnitine ihtiva etmektedir. Karpuz aromalı olan Hardline Thermo L-Karnitin hızlı emilime sahiptir ve hızlı şekilde etki gösterir. İçerisinde 100 mg Kafein de bulunan ürün aspartam içermemektedir.

Hardline Thermo L-Karnitin Sıvı 1000 ML

Power System L-Carnitine

Sıvı formda olan bir l-karnitin ürünüdür. Ampul şeklinde satışa sunulan ürünün her birinde 3600 mg l-karnitin bulunmaktadır. Böylelikle kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Power System L-Carnitine 3600 Mg 20 Ampul

Weider L-Carnitine Liquid

Sıvı formdaki bir başka l-karnitin ürünüdür. Weider L-Carnitine ürününün bir ampulünde 2500 mg l-karnitin bulunmaktadır. Buna ek olarak ürünün formülü C vitaminiyle zenginleştirilmiştir.

Weider L-Carnitine Liquid 2500 Mg 20 Ampul

 

Nutrend L-Carnitine Shot

Bir tek ampülünde 3000 mg l-karnitin içeren ürün kafein ve yeşil çay özütü de içerir. Formülünde B1, B3, B5 ve B6 vitaminlerini de barındırır.

Nutrend L-Carnitine Shot 3000mg 20 Ampül

Multipower L-Carnitine Liquid Forte

Multipower L-Carnitine Liquid bir ampülünde 1800 mg l-karnitin içerir. Kolay kullanımlı 20’li paketler halinde satışa sunulmuştur.

Multipower L-Carnitine Liquid Forte 1800 Mg 20 Ampul

Bu makale Supplementler.com sponsorluğunda ve Supplementler.com uzmanları tarafından hazırlanmıştır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Oturum Aç

Kayıt Ol

Şifremi sıfırla