EN ETKİLİ KAZEİN HANGİSİ?

KAZEİN PROTEİN NEDİR?

Kazein sütten elde edilen bir protein çeşididir ve sütteki proteinlerin %80’ini kazein protein oluşturur. Kasetin protein amino asit açısından zengin bir protein kaynağıdır (tıpkı whey protein gibi).

KAZEİN PROTEİN NASIL ETKİ EDER?

Kazein protein tüketildiğinde midenizde bir topaklanma oluşturur. Kazein protein bu özelliğinden dolayı sindirim sisteminizden yavaşça sindirilmektedir. Kazein proteinin bu yavaş sindirilme özelliği ise içerisindeki amino asitlerin kan akımınıza yavaşça salınmasına olanak verir.

Kazein proteinden kaynaklanan bu yavaş ve sabit amino asit salınımı uzun süreli ama düşük düzeyde bir kas protein sentezi oluşturur. Kazein proteinin bu özelliği nedeniyle gece yatmadan önce ya da uzun süre beslenme olasılığınızın olmadığı durumlarda kullanılması tavsiye edilmektedir.

EN ETKİLİ KAZEİN PROTEİN TAKVİYELERİ HANGİLERİDİR?

Optimum Gold Standard Casein 1818 Gr

Muz ve çikolata aromalı olarak satışa sunulan Optimum Gold Standart kazein proteinin 1 ölçeği 33 grama tekabül etmektedir. Toplam 55 servis sayısına sahip olan ürün 1 servisinde 24 gram kazein protein içerir. BCAA ile zenginleştirilmiş formülü düşük yağ ve karbonhidrat içerir.

Weider Day & Night Casein 500 Gr

Weider markasına ait vanilya aromalı kazein protein toplam da 20 servis içerir. 2 ölçek Weider Day & Night 25 grama eşittir ve zengin BCAA içeriğiyle dikkat çekmektedir. Ürün çok düşük bir şeker oranına sahiptir.

Hardline Casein Matrix 1800 Gr

Çikolata aromalı Hardline Casein Matrix toplam 54 servistir. Micellar kazein (daha uzun süreli salınım) içeriğine sahip olup 1 servisinde 25.3 gram kazein protein içerir. 1 servisindeki BCAA miktarıysa 5.3 gramdır. Ürün ayrıca glutamin ve arjinin amino asitleriyle zenginleştirilmiştir.

Nutrend Micellar Casein 2250 Gr

Çilek aromalı Nutrend Micellar Casein toplam 50 servis sayısına sahiptir. Micellar kazein protein yavaş sindirme özelliğiyle bilinen bir kazein protein türüdür. Servis başına 35 gram protein sağlar. Probiyotik ve prebiyotik içeriğe sahip olan ürünün toplam BCAA miktarıysa 7 gramdır.

Muscletech Essential Series Platinum %100 Casein 1700 Gr

Çikolata aromalı ürün 55 servis sayısına sahiptir. Micellar kazein proteini özelliğiyle protein ihtiyacınızı uzun süreli olarak karşılar. Servis başına 5.2 gram BCAA içeren ürün sadece 1 gram yağ ve şeker içeriyor.

Bu makale Supplementler.com sponsorluğunda ve Supplementler.com uzmanları tarafından hazırlanmıştır.

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Oturum Aç

Kayıt Ol

Şifremi sıfırla