Muscle & FitnessGenelDuyunca Nasıl Yani Diyeceğiniz 16 Saçma Ötesi Gerçek

Duyunca Nasıl Yani Diyeceğiniz 16 Saçma Ötesi Gerçek

Her gün bizi şaşırtacak yeni bir şeylerle karşılaşabiliriz. Hatta bazılarımız etrafındakilere keşiflerini heyecanla anlatmaya bayılır.

Brightside, şimdiye kadar fark etmemiş olabileceğiniz oldukça saçma 16 gerçeği sizin için derlemiş. Biz de sizinle listeyi paylaşalım dedik!

1. Çinliler süt içemiyorlar. Çünkü laktoz intoleransına sahipler…

2. Güvercinlerin yürürken kafalarını ileri geri bir durup bir sallamasının sebebi görüş alanlarını dengede tutmak istemeleri…

3. İstatistiklere göre insanların %1.6’sı karşılarında acı çeken birini gördüklerinde o acıyı hissedebiliyorlar…

4. Bir kişi böbrek nakil ameliyatı olduğunda yeni böbrek kendisine eklenirken, yetersiz olan böbrek vücuttan alınmıyor…

5. Norveç’te ordu rütbesine sahip bir kral penguen var. Muhafızlara göre penguen kendilerini tanıyor ve onlarla birlikte olmaktan da gayet mutlu….

6. İsviçre’de sadece 1 tane guinea pig sahiplenmeyi yasaklayan bir yasa var… Bir arkadaşının olması için tek beslenemiyorlar yani minimum 2 tane guinea pig besleyebiliyorsunuz.

7. İkizler farklı babalara sahip olabiliyor. Bu fenomenle (superfecundation) dünyaya gelmiş 14 ikiz kardeş var. 1 çift İspanya’da, 1 çift Polonya’da 2’si, Amerika ve diğer 2’si ise Hindistan’da, 2’si Almanya’da…

8.Japonya’da bir çeşit yengeçin kabuğunda korkutucu, kızgın bir adam yüzünü andıran desen var.

9. Mavi gözlü insanlar seramiğin bulunmasından çok sonra dünyaya gelmeye başlamışlar…

10. Bir kağıt kesiği daha derin bir kesikten daha çok acı verir çünkü yaranın kan ile pıhtılaşıp açık bölgeyi kapamaması, bölgenin hava ile sürekli temasa kalmasına sebep olur.

11. Bir arı başka bir arıyı sokabilir. Eğer bir arı başka bir kovana girer ya da saldırırsa özel bekçi arılar saldırgana müdahale eder.

12. Tyrannosaurus Rex’in soyundan günümüzde yaşayan en yakın hayvan bir tavuktur…

13. Amerikalı bir psikoloğun yaptığı araştırmada göğüsteki kıl miktarının zekâ ile orantılı olduğu ortaya çıktı. Dr. Aikarakudy Adias, 1996’da yaptığı çalışmada iyi eğitim görmüş ve yüksek zekâlı kişilerin daha çok göğüs kılına sahip olduğunu buluyor…

14. Kolombiya’da çok adı Cano Cristales adında çok renkli bir nehir var. Bu ünlü nehir: kırmızı, sarı, yeşil, mavi ve siyah renklerine birden sahip olabiliyor.

15. Âdem elması yalnızca erkeklerde olmuyor kadınlarda da var… Tek erkeklerde çok belirgin olması.

16. 1973’te Japonya’da mavi trafik ışıklarının arkasından yeşil ışık verilmesi kararlaştırıldı. Tüm ışıklar yeşil yanıyor olmasına rağmen insan gözü bunu mavi görmeye devam ediyor.

Kaynak: https://brightside.me/wonder-curiosities/16-ridiculous-facts-that-turned-out-to-be-true-392810/?utm_source=fb_brightside&utm_medium=fb_organic&utm_campaign=fb_gr_brightside

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!