Muscle & FitnessCelebrityDünya Starı Ariana Grande'nin Beslenme ve Antrenman Programı

Dünya Starı Ariana Grande’nin Beslenme ve Antrenman Programı

Sesi ile son yıllarda tüm dünyayı kendisine hayran bırakan genç isim dediğimizde aklınıza kim geliyor? Ariana Grande diyorsanız doğru düşünüyorsunuz!

Sesi Mariah Carey ve Whitney Houston gibi isimlerin sesine benzetilen, şarkıları herkesin diline pelesenk olan, güzel yüzü ve fit vücudu ile herkesi kendine hayran bırakan Ariana Grande’nin formunu nasıl koruduğunu biliyor musunuz?

Vegan Beslenme Ariana’nın En Çok Önemsediği Konu

View this post on Instagram

‘God Is A Woman’ out now

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Mükemmel bir fizik için gereken en önemli unsurun beslenme olduğunu kilo verme ile ilgili yazılarda okumuşsunuzdur. Ayrıca giderek popülerleşen vegan beslenme düzeninin birçok dünya yıldızının beslenme biçimi olduğunu da… Ariana Grande hem etik düşüncelere dayanarak hem de sağlık açısından vegan beslenme modelini seçmiş. Bunu duyduğumuzda doğal halinde bile nasıl bu kadar iyi bir cildi olduğunu anlayabiliyoruz. Sebze, meyve ve sağlıklı yemişlerin tüketiminin oldukça fazla olduğu vegan -ve vejetaryen- beslenme, sağlık açısından artılara sahip bir beslenme sistemi. (1) Ariana 20’li yaşlarının başından beri vegan. Bu da onun beslenme düzeninde tatlı patates, havuç, çiğ sebzeler ve tofunun bolca bulunduğunu gösteriyor.

Ariana Grande’nin yıllardır değişmeyen fit vücut ölçüleri, vegan beslenme ile sıkı bir denetim altında diyebiliriz. Ayrıca burada vegan beslenmenin doğru porsiyonlar ve yiyecekler eşliğinde kilo vermek isteyenlere yardımcı olabileceğiniz söyleyelim. (2)

Kolay ve Etkili Fitness Çalışmaları Grande’nin Sırrı

İlk kez sahneye çıktığında 8 yaşında olan Grande, kariyeri için de fiziğine önem gösteriyor. TV dizileri, sahne şovları ve klipleri için sıkı çalışmalar yapan Grande’nin antrenörü onun oldukça disiplinli olduğunu belirtiyor.

Ünlü yıldızın fitness ve beslenme koçu birçok dünya starının antrenörü olan Harley Pasternak. Antrenör Harley ile çalışan ünlü isimler arasında Lady Gaga, Kim Kardashian, Megan Fox, Amanda Seyfried, Rihanna ve Robert Downey Jr. gibi isimler de var. Pasternak’in en sevdiği öğrencilerinden biri olan Grande’nin fitness rutini ise çoğu diğer öğrencisinin çalışmalarına göre daha kolay ve yapılabilir! Yani Ariana Grande fit vücut ölçülerini, sıkı bacak ve karın bölgesini saatlerce yapılması gereken ağırlık antrenmanlarına borçlu değil…

View this post on Instagram

tagged by @brilovelife 💡♡ 🌩

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Ariana Grande’nin uyguladığı 3 temel hareket var. Bunlar: reverse lunge, pike plank ve superman. Ariana bu 3 egzersizi 5’er set 30 tekrar olarak uyguluyor. Yani az ve öz egzersiz yapıyor!

1. Reverse Lunge

Ayaklarınız omuz genişliğinde açık konumlanın. Bir ayağınızı geriye atın ve dizinizin üzerinde, öndeki bacağınız 90 derece olacak şekilde oturun. Başlangıç pozisyonuna dönerek hareketi tekrar edin. Hareketi bacaklarınızı değiştirerek uygulayın.

2. Pike Plank

Plank pozisyonu için yere yüzüstü yatın ve ellerinizin üzerinde yükselin. Plank uygularken ayaklarınıza doğru bakın, kalçalarınız ve karnınız sıkı ve içeride olmalı. Daha sonra yere geri yatın.

3. Superman

Yüzüstü yere yatın. Kollarınızı ileriye doğru uzatın. Kalçalarınızı ve göğsünüzü yerden kaldıracak şekilde bacaklarınızı ve kollarınızı yukarı doğru esnetin ve yavaşça yere geri dönün.

Ariana Grande hem muhteşem sesi, hem şarkıları hem de yaşına sığmayan başarıları ile 25 yaşında, 2018 yılında Billboard tarafından yılın kadını seçildi. Ariana’nın bu başarısını daha uzun yıllar koruyacağı şimdiden kendini gösteriyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!