Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıDoğum Sonrası Form Kazanmak İçin 3 Çocuk Annesinin Tavsiyeleri Var!

Doğum Sonrası Form Kazanmak İçin 3 Çocuk Annesinin Tavsiyeleri Var!

Doğum sonrası annelerin kilo verip tekrar eski formlarını kazanmaları biraz vakit alabiliyor… Araştırmalar, annelerin %60’ının doğum sonra ilk 1 ile 2 yıl arasında hâlâ hamilelikte aldıkları kilolara ve ekstra yağ dokularına sahip olduklarını gösteriyor.

Elbette çocuk bakmak hem de bir bebeği büyütmek meşakkatli olsa da spor salonuna ayıramadığınız vakti evinizde değerlendirerek doğum sonrası kilolarınızdan ve şekil bozukluklarından kurtulabilirsiniz. Üstelik bebeğiniz de sizin spor arkadaşınız olabilir! Nasıl mı?

Olga Baykina 3 çocuk sahibi olmasına rağmen düzgün ve güçlü fiziği ile anne adaylarını form kazanmak için motive etmek istiyor. Biz de sözü 3 çocuk annesi Olga Baykina’ya bırakıyoruz…

7. Squat

Klasik squat hareketini bebeğiniz ile yapmaya ne dersiniz? Bebeğinizi kollarınızla gövdenizin önünde tutun. Ayaklarınız zeminde sabit ve sıkı olsun. Kalçanız geride dizlerinizi ayak hizanızın önüne geçmeyecek şekilde kırarak çömelip başlangıç pozisyonuna dönün.

6. Forward Lunges

Bu egzersizde bebeğinizi kendinize yakın tutun. Bacaklarınız açık ayakta harekete başlamak için pozisyon alın. Sağ bacağınız ile ileri büyük bir adım atın ve dizlerinizi kırarak yere doğru çömelin. 90 derecelik açıya geldikten sonra başlangıç pozisyonuna dönüp hareketi diğer bacağınız ile tekrarlayın.

5. Side Lunges

Bebeğinizi yüz üstü yere bakacak şekilde karnınıza yakın olarak tutun. Elleriniz bebeğinizin altında olsun. Sağa doğru büyük bir adım atın. 90 derce dizlerinizi bükerken ayak hizanızın dışına dizlerinizin çıkmamasına dikkat edin. Diğer bacağınız sıkı ve dik bir şekilde uzanmalıdır. Hareketi diğer yöne doğru tekrar edin.

4. Pliés

Bacaklarınızı omuz genişliğinden daha fazla açarak ayakta durun. Bebeğiniz önünüzde kucağınızda olmalı. Dizlerinizi 90 derece kırmaya çalışacak şekilde çömelin. Gidebildiğiniz noktada 2-3 dakika bekleyip başlangıç b-pozisyonunuza geri dönün.

3. Hip Bridges

Dizleriniz kırık bir şekilde sırt üstü uzanın. Bebeğinizi dikkatli bir şekilde yukarıda kendinize paralel olarak tutun. Karnınızı sıkın kalçanızın yukarı kaldırıp yavaşça aşağı indirin.

2. Reverse Curls

Dizleriniz 90 derece havada olacak şekilde sırt üstü yere uzanın. Bacaklarınızın üzerine bebeğinizi yüz üstü yatırın. Dizlerinizi kalçanızdan kendinize doğru çekin ve siz de başınızı dizlerinize yaklaştırın. Daha sonra yavaşça başlangıç pozisyonunuza dönün.

1. Plank

Mucizevi plank hareketine geldik! Dirsekleriniz omuzlarınızın hizasında olacak şekilde kollarınızı yere koyun. Parmak uçlarınızdan başınıza kadar yere paralel; karın ve sırtınız düz br şekilde durun. Bu şekilde 1-2 dakika bekleyin.

https://muscleandfitness.com.tr/evde-vucut-gelistirme-antrenmani/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!