Muscle & FitnessCelebrityDizi Oyuncusu Denise Welch'in İnanılmaz Zayıflama Öyküsü

Dizi Oyuncusu Denise Welch’in İnanılmaz Zayıflama Öyküsü

Denise Welch: Loose Women Yıldızının Bikini Vücudu Dönüşümü

Loose Women’daki görüntüleri, Coronation Street ve Waterloo Road’daki pembe dizi kariyeri ile tanınan Denise, son zamanlarda inanılmaz derecede kilo verdi. Geçtiğimiz günlerde  yaklaşık 13 kilo vermesi hakkında Lorraine’e konuştu.

60 yaşındaki Denise Welch, inanılmaz kilo verme hikayesini Lorraine ile paylaştı. Eskiden Coronation Street ve Waterloo Road’daki rolleriyle tanınan The Loose Women konuşmacısı, Instagram hesabında bikinili fotoğraflarını paylaşarak vücudunun yeni görünümünü sergiledi.

denise-welch-bikini

Denise, instagram hesabında geçtiğimiz haziran ayında toplam 13 kilo kaybettiğini açıkladı. Peki ama bunu nasıl başardı? LighterLife elçisi Denise, zayıflama yolculuğu hakkında konuştu. Kilo verme serüveni hakkında daha fazla bilgi veren Denise, “60 yaşındayım ve 40 bedenim, kendimi daha önce hiç hissetmediğim kadar iyi hissediyorum” dedi.

Denise Welch bu yılın başında Instagram üzerinden, alkol bağımlılığının boşluğunu yemek bağımlılığı ile doldurduğunu itiraf etmişti. Paylaştığı “before and after” fotoğrafının altında şunu belirtmişti: “5 yıl önce alkolden vazgeçtikten sonra kendimi yemek yemeye verdim ve 13 kilodan fazla aldım.”

denise-welch-kilo-verme

“Alkol bağımlılığımın gıda bağımlılığı ile yer değiştirmesi tehlikesiyle karşı karşıya kaldığımı farkettim, bu tehlikeden bir an önce uzaklaşmak ve kilo vermek istedim.” diye ekliyor Welch. Denise Welch’in hızlı kilo verme sürecini, alkol tüketimini bıraktıktan sonra artan şeker tüketme arzusunu yenmesine yardımcı olan bilişsel davranışçı terapi (BDT) ile desteklediği biliniyor.

Brokoli & Brains dergisindeki bir röportajında “İçmeyi bırakana kadar hiçbir zaman kilo problemim olmadı. Kesinlikle tatlıya düşkünlüğüm yoktu” diyor. “Tatlı yerdim fakat istediğim anda tatlıyı kesebilirdim. Ama bir kez alkol almayı bıraktıktan sonra büyük miktarda şeker bağımlısı olmaya başladım ve kilo almam kaçınılmaz bir hale geldi” diye de ekliyor. Bilişsel davranışçı terapi (CBT) oturumları içeren bir kilo verme topluluğuna katılan Denise, “Başlangıçta kendimi gruba gitmekte isteksiz buluyordum” dedi. İşi gereği genellikle ön planda olduğunu fakat bu tür özel durumlar için çok utandığını da belirtti.

lisa-riley-degisim

Loose Women yıldızlarının kilo verme serüvenlerine bir diğer örnek ise Lisa Riley’dir. 41 yaşındaki Lisa Riley, bir zamanlar 56 bedendi! Ancak 18 ayda sadece 76 kilo verdi ve inanılmaz bir değişim geçirdi. Son dönemde Lorraine’de yaptığı bir konuşmada, zayıflama yöntemleri konusunda bir açıklama yaptı. Her ne kadar kısa sürede fazlasıyla kilo verse de bunu biliçsiz bir şekilde yapmadı, genel anlamda yaşam tarzını değiştirdi. Ayrıca, yeni vücudunu zumbaya borçlu olduğunu da belirtti ve ideal kilo yolculuğunda egzersiz yapmanın önemini vurguladı.

Önceki diyet programından farklı bir diyet listesi oluşturan Lisa, zayıflamak için kahvaltıda sıcak su ve limonlu yulaf lapası ile bal, öğle yemeğinde ise kişniş çorbası ve yulaf lapasıyla birlikte balkabağı tükettiğini belirtti.

Diyet programı doğrultusunda akşam yemeğinde normalde tükettiği dört dilim kızarmış ekmek, tam yağlı süt ile çikolatalı toplar ve bol şekerli kahveden farklı olarak; kavrulmuş ıspanak ve karnabahar ile sarımsak ve biberli morina balığı tüketmeye başladı.

lisa-riley-deri-sarkmasi

Diyetini revize etmenin yanı sıra, Lisa fazla derilerini operasyonla aldırdı. Oyuncu, karın sıkıştırma estetik operasyonu geçirdi. Kalçalarınında ve göğüslerinde oluşan sarkmaların giderilmesi için kalça ve göğüs kaldırma ameliyatı oldu. Kilo verdikten sonra koltuk altında oluşan deri sarkması da operasyonla giderildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!