Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıDemi Lovato'nun Evde de Uygulayabileceğiniz Antrenman Programı

Demi Lovato’nun Evde de Uygulayabileceğiniz Antrenman Programı

Demi Lovato 2000’li yılların başlarından beri sahnelerde gördüğümüz, oyunculuk ve şarkıcılık kariyerini güçlü adımlarla yukarı taşıyan genç bir kadın. Demi, birçok hemcinsinin aksine, medyanın bize sunduğu güzellik standartlarını kabul etmiyor ve kendinden emin sahne şovları ile düşüncelerinin altına imza atmaktan da çekinmiyor.

View this post on Instagram

@diffeyewear

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

Demi Lovato’nun vücut ölçüleri belki alıştığımız manken ölçüleri gibi değil ama o, oldukça güçlü ve oldukça fit bir vücuda sahip. Giydiği her kostümü güçlü bir şekilde taşıyan Demi Lovato’nun antrenman programı ise sizi spora motive edecek ve antrenmana başlatacak cinsten!

Kıvrımlı Hatlar In İnce Hatlar Out

Medyanın bizi alıştırdığı incecik manken ölçülerini düşündükçe Demi’nin nasıl bu kadar güzel gözüktüğüne akıl erdiremesek de o, oldukça seksi ve güzel vücut ölçülerine sahip.

İnce bel ölçülerini kafaya takmayı bırakalı oldukça zaman olduğunu dile getiren Demi, sağlıklı bir vücutta fit, kıvrımlı ve dolgun hatlara sahip olmayı incecik olmaya tercih ediyor. Ölçülerini ve bedenini saklamak ile uğraşmayan Demi Lovato kadınlara öğretilmiş olan güzellik algısını kırmak istiyor. Ünlü şarkıcının instagram hesabı kendisine güvenini yansıtan binlerce fotoğraf içeriyor.

View this post on Instagram

Coachellaaaaaa

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

Kilo Vermek İçin Değil Sağlık İçin Fitness

Demi Lovato yoğun konser programlarının arasında, bir ortağı Kate Hudson olan ünlü bir spor giyim firmasının da marka elçiliğini yapıyor. Kilo vermek için değil ama sahip olduğu kıvrımları korumak için spor yapan yıldız ismi instagram hesabında en çok fitness taytı içerisindeki paylaşımları ile görebilirsiniz!

Demi Lovato’nun Antrenman Programı

Eğer siz de antrenman yapmak için hep bir bahane bulanlardansanız sizi böyle alabiliriz. Demi’nin antrenman programı oldukça basit ve sizi heyecanlandıracak cinsten.

View this post on Instagram

❤️ @fabletics

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

Eğer evde kolayca yapabileceğiniz, aletsiz ve ekipmansız, klasik fitness hareketlerinin dışında egzersizler arıyorsanız bu program tam size göre!

1. Güçlü Bir Denge İçin Crunch

Crunch (mekik) belki de en klasik egzersizlerden biri olsa da sadece karın kaslarını ortaya çıkaran bir egzersiz değildir. Crunch, postürün düzelmesine, sırt ve bel ağrılarının azalmasına ve günlük aktivitelerin kolaylıkla yapılabilmesine yardımcı olur.

demi-lovatonun-antrenman-programi

Mekik için sırtüstü yere uzanın. Ellerinizi başınızın arkasına doğru ya da yanlarda uzun bir şekilde yere koyun. Bacaklarınız kırık kalçalarınıza yakın bir şekilde konumlanmalı. Nefes alırken bel boşluğunuzu da doldurup göğsünüzü dizlerinize doğru yukarı kaldırın. Nefes verirken yavaşça yere inin.

2. Patlayıcı Güç İçin Burpee

Güçlü bir plankı ve patlayıcı bir zıplayışı içerisinde barındıran burpee hareketi, sizin de uygularken zevk alacağınız bir egzersiz olacak. Oldukça dinamik ve birçok farklı kası hedef alan burpee çok yönlü bir gelişim sağlayacak bir hareket.

demi-lovatonun-antrenman-programi

Burpee hareketi yapmak için bacaklarınız kalça genişliğinde açık ayakta harekete başlayın. Yere doğru çömelirken geriye sıçrayarak plank hareketinde anlık olarak durun. Daha sonra hemen tekrar çömelme pozisyonuna dönün ve havaya doğru sıçrayın. Hareketi yapmaya devam ettiğinizde oldukça dinamik bir döngü oluşacak.

3. Kendine Meydan Okumak İçin Lunge Kick Combo

Standart bir lunge yapmaktan artık sıkıldıysanız lunge ve tekme kombinasyonunu deneyebilirsiniz.

demi-lovatonun-antrenman-programi

Hareketi yapmak için ayaklarınız kalça genişliğinde açık bir şekilde durun. Tek bacağınız ile ileri güçlü bir tekme attıktan sonra yana doğru aynı bacağınız ile lunge yapın. Hareketi diğer bacağınız ile tekrar edin.

4. Zarif Bir Teknik İçin Curtsy with a Side Kick

demi-lovatonun-antrenman-programi

Değişik stiller denemek istiyorsanız bu hareket tam size göre! Curty with a side kick uygulamak için önce ayaklarınız kalça genişliğinde açık bir şekilde ayakta durun. Daha sonra tek bacağınızı geriye ve çapraza atarak iki bacağınızın üzerinde yere doğru çömelin. Hemen akabinde ayağa kalkarken arkadaki ayağınız ile yana bir kick yapın. Hareketi diğer bacağınız ile tekrar edin.

5. Rahatlamak İçin Wood-Chop Squat

Bu hareketi daha önce denememiş olabilirsiniz. Çoğu kişinin atladığı Wood-chop squat hareketini yaparken evde bulduğunuz dengeli bir ağırlığı kullanmanız yeterli olacaktır.

demi-lovatonun-antrenman-programi

Hareketi yapmak için tek bacağınızı önde diğerini arkada tutarak hafifçe eğilin. Öndeki bacağınızın dışarısına doğru ağırlığı tutarken gerideki bacağınızın üzerine dönün ve ağırlığı da bu yöne çevirin.

6. Güçlenmek İçin Plank Walk Push-Up

Bu hareket de atlanılan plank versiyonlarından bir tanesidir. Plank hareketinden aldığınız verimi daha dinamik hâle getirmek için bu hareketi uygulayabilirsiniz.

demi-lovatonun-antrenman-programi

Plank pozisyonunu almak için yüzüstü yere uzanın ve el bilekleriniz üzerinde yükselin. Daha sonra önce bir ön kolunuzu yere koyup sonra diğerini koyarak sanki kollarınızla yürür gibi bir hareket yapın.

4 YORUMLAR

  1. Merhaba Simge hanım,

    Belirtmiş olduğunuz antrenman programını en yakın zamanda sizlerle buluşturacağız.

  2. Merhaba Mustafa bey,

    Belirtmiş olduğunuz antrenman programını en yakın zamanda sizlerle buluşturacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!