Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıDakota Johnson'ın "Fifty Shades Freed" İçin Yaptığı Antrenmanı Açıklıyoruz

Dakota Johnson’ın “Fifty Shades Freed” İçin Yaptığı Antrenmanı Açıklıyoruz

Dakota Johnson’ın, Fifty Shades üçlemesi için sürekli fit kalması gerekti. Bu nedenle antrenmanlardaki disiplinini korudu ve antrenman yapmaya hiç ara vermedi.

Kamera önünde kıyafetleriniz yokken birçok sahnede oynuyor olsaydınız, muhtemelen siz de iyi görünmek isterdiniz. Dakota da bu nedenle “plyometric” egzersizlerle hazırlandığı ikinci film olan Fifty Shades Darker’dan sonra sert antrenmanlara devam etti.

Antrenörü Ramona Braganza, Dakota’nın antrenmanlarında daha çok postüre, yani duruşa odaklandıklarını vurguluyor. Sahnelerde Dakota Johnson’ın postürü büyük önem taşıyor.

#DakotaJohnson is everything in this dress 😩🙌🏼

A post shared by Dakota Johnson (@officialdakotajohnson) on

Omuz, kol güçlendirip şekillendirirken, ince ve sıkı bir bel hedefleyen antrenör Braganza, Dakota Johnson’ı da aynen bu amaçlar doğrultusunda hazırladı.

Dakota Johnson’ın Antrenman Programı

Hem beslenmesi, hem de antrenmanlarında gerekli nüanslardan sorumlu olan Ramona Braganza, yöntem olarak kendi metodu olan 321 metodunu kullandırdı.

Bu programın ismi, programda; 3 kardiyo, 2 istasyon çalışması ve bir merkez bölgesi egzersizini barındırmasından geliyor.

Kardiyoda daha çok row (kürek) antrenmanlarına yoğunlaşan ikili, küreğin amaca çok iyi hizmet etmesinden dolayı bu makineye ağırlık verdiler. Kardiyo yaparken aynı zamanda kol ve omuzları güçlendirebileceğiniz kürek antrenmanlarıyla, bel bölgesinin de sıkı ve ince olmasını sağladılar.

Antrenman ise şu şekildeydi:

1. Kardiyo: 7 dakika boyunca kürek. 2 dakika ısınma, 5 dakikada ise 30 saniye %100 efor, 30 saniye dinlenme aralığı şeklinde 5 tur HIIT.

Image result for reverse fly female gif

1. İstasyon Antrenmanı: Arka omuz için ters fly, yan omuzlar için lateral raise (yana açış) ve “hug a tree” denilen önce yana açış akabinde de dambılları önde birleştirdiğiniz egzersiz. Ters fly 10 tekrar, diğer hareketler 7 tekrar uygulanıyor.

2. Kardiyo: 5 dakika boyunca tekrar 30 saniye %100 efor, 30 saniye dinlenmeli HIIT setleri.

2. İstasyon Antrenmanı: Lying leg extension ve triceps extension hareketlerini beraber uygulayacağınız egzersizin ardından, dambıllarla oblik rotasyonu ve akabinde dirsek ve elleri sırayla devreye soktuğunuz “walking plank” egzersizleri uygulanıyor. Tüm hareketler 20, oblik rotasyonu ise 10 tekrar olarak uygulanıp tamamlanıyor.

3. Kardiyo: 5 dakika boyunca tekrar 30 saniye %100 efor, 30 saniye dinlenmeli HIIT setleri.

Image result for side plank female

Merkez Bölgesi Egzersizi: Kalça itişi ile side plank.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!