Muscle & FitnessGenelDaha Mutlu Olmak İstiyorsanız Yapmanız Gereken Basit Bir Şey Var!

Daha Mutlu Olmak İstiyorsanız Yapmanız Gereken Basit Bir Şey Var!

Herkes etrafında olmasından huzursuzluk duyduğu birilerine sahiptir. Bazı kişiler ne yazık ki yapıları gereği sizin canınızı sıkmak için hayata gelmiş gibiler… Tabii siz buna engel olabilirsiniz. Üstelik size söz veriyoruz, yalnız kalmayacaksınız!

Günümüzün yoğun yaşam koşulları, iş koşuşturmaları kısacık vakitlere kocaman etkinlikler sığdırmaya çalışmak derken farkında olmadan yoruluyoruz. Bu çok doğal ve normal bir süreçken insan etrafında huzurlu ve mutlu olduğu insanları arıyor. Ancak bir şekilde hayatımıza girmiş ve varlıklarıyla çok da mutluluk hissettirmeyen kişiler var.

Bu kişiler garip bir şekilde zaman zaman bizim “çok yakınımız” bile olabiliyor. Belki ilk tanıştığımızda çok çok iyi zaman geçirdiğimiz biri sonradan bir anda tüm enerjimizi çeken birine dönüşebiliyor. Genellikle gerek ailenizden gerek arkadaşlarınızdan gerek iş ortamından çıkıveren bu kişi ile ilgili artık kendiniz için bir şeyler yapmanız gerektiğinin farkına varmalısınız…

Zamanınızı daha iyi değerlendirdiğinizi düşündüğünüz, yanınızda oldukları zaman keyif aldığınız, ortak paydada buluşabildiğiniz insanları düşünün. Bu kişilerle zaman sadece daha keyifli geçmez; ayrıca daha da verimli geçer. Yaptığınız şeyin sizi tatmin etmesi her zaman mutlu olmanız için en önemli yollardan biri iken ilişkilerinizde de bunu gözden geçirmelisiniz.

Kendinize şu soruları sorabilirsiniz: bu kişinin varlığı beni neden mutsuz/rahatsız ediyor? Sizin zamanınızı, sizi rahatsız hissettirerek sizden çalan birine gerçekten ihtiyacınız var mı? Olmadığını siz de biliyorsunuz. Bu yüzden sorularınızın cevabı sizden bağımsız ise artık konuyla ilgili harekete geçmenizin vakti gelmiş demektir. Bunu yaparken de hiçbir zaman yalnız kalmaktan korkmanıza gerek yok…

Herkesin hayatında yapmak istediği, kendilerini geliştirmek istediği konular vardır. Ve inanın sizi destekleyecek kişiler de vardır. Belki şu an etrafınız canınızı sıkan kişilerle dolu olabilir ama siz kendi hayatınıza odaklandıkça etrafınıza da sizi destekleyecek ve size daha mutlu hissettirecek kişileri çekeceksiniz. Bu yüzden yavaş yavaş enerjinizi emen insanlardan sıyrılıp kendinize daha çok vakit ayırın. Buna ek olarak da sizi iyi hissettiren keyifle vakit geçirdiğiniz kişileri hayatınıza daha çok dahil edin. Kısa bir süre sonra çok daha iyi hissedeceğinize eminiz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!