Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıDaha Büyük Biceps Kasları İçin Antrenman Programı

Daha Büyük Biceps Kasları İçin Antrenman Programı

Daha büyük biceps kasları için antrenman programı, size uzun zamandır hayalini kurduğunuz kolları hediye edecek!

Belli bir kas grubunu şekillendirmek için ve bu da özellikle zayıf bir kas grubu ise, geleneksel egzersizleri tamamlamaktan fazlasına ihtiyacınız vardır ve bunları sürekli uygulamak gerekmektedir.

Her bir kas grubu dikkatli bir şekilde ve detaylara önem verilerek çalıştırılmalıdır. Bunun anlamı egzersizlerinizde farklı tutuş ve açıları kullanmanız gerektiğidir.

Sizi harika bir biceps antrenmanıyla tanıştırıyorum. Bu biceps antrenmanın da farklı açı ve tutuşları kullanarak biceps’lere ait farklı kas liflerini harekete geçireceksiniz.

DİNLEN/DUR ANTRENMAN SİSTEMİ

Dinlen/dur antrenman programını piramit formatında kullanacağız. Biceps antrenmanında kullanacağınız direnç ise 15 tekrar çıkarabileceğiniz bir ağırlık olmalı.

Biceps antrenmanını kısaca özetlersek; 9 tekrar sonrası 30 saniye dinlenme ve 9 tekrar yaptıktan sonra 120 saniye dinleneceksiniz. Sonrasında 8 tekrar 30 saniye dinlenme ve 8 tekrar yapıp yine 120 saniye ara vereceksiniz. Son olarak da 7 tekrar yapıp 30 saniye dinlendikten 7 tekrar uygulayarak çalışmayı bitiriyorsunuz.

DİNLEN/DUR ANTRENMAN SETİ YAPILIŞI

9 tekrar – 30 saniye dinlenme – 9 tekrar 2 dakika tur arası

8 tekrar – 30 saniye dinlenme – 8 tekrar 2 dakika tur arası

7 tekrar – 30 saniye dinlenme – 7 tekrar 2 dakika tur arası

DİNLEN/DUR SETİ EGZERSİZLER

1 – Standing Cable Curl

2 – Incline Dumbbell Hammer Curl

3 – Ez Curl bar reverse curl

4 – Dumbbell Spider Curl

5 – Ez Curl Bar Preacher Curl

NOT: Diğer kas gruplarında olduğu gibi biceps kaslarınızda birçok farklı egzersiz kullanılarak farklı açılardan çalıştırılmalıdır.

Yazan: Melih Cologlu

 

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!