Muscle & FitnessCelebrityCristiano Ronaldo Vücudunu Nasıl Baştan Yarattı?

Cristiano Ronaldo Vücudunu Nasıl Baştan Yarattı?

Cristiano Ronaldo gelmiş geçmiş en iyi futbolculardan biri olarak kabul ediliyor. Sizin için de öyle midir bilmiyoruz ama modern çağın gördüğü en yetenekli forvetlerinden biri olarak değerlendiriliyor. Portekiz’in ismini tüm dünyaya altın harflerle kazımış olan Ronaldo sadece yeteneği ile değil eşsiz fiziği ve fitness çalışmaları ile de adından sürekli bahsettiren bir sporcu.

Ronaldo 30’unu geçmiş, benim diyen modellere taş çıkartan vücudunu geliştirmek için nasıl besleniyor ve nasıl antrenman yapıyor? Sizler için araştırdık!

Sadece Gol Kralı Değil Mükemmel Bir Sporcu

Kariyeri boyunca 2002’den şimdiye kadar toplam 546 maçta 419 gol atmış olan Cristiano Ronaldo (1), dünyanın en fazla gol atmış isimleri arasında futbol efsaneleri Pele ve Romario ile beraber anılıyor. Tam adı Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro (uzun isim konusunda Portekizli ve latinleri kimse geçemez değil mi?) olan Portekizli ünlü futbolcu fazlasıyla disiplinli bir sporcu.

Bunu da yıllardır kaybetmediği formundan anlayabiliyoruz. Hatta Ronaldo, herhangi bir futbolcuya göre ince bile diyebiliriz. Ama kas gücü düzenli yaptığı antrenmanları sayesinde o kadar etkin durumda ki, onu asla yarı yolda bırakmıyor. Ronaldo tahmin edebileceğiniz gibi kariyeri için bedenine yatırım yapanlardan. Bu yüzden vücudunu geliştirecek ve kaslarını eğitecek her sporu uyguluyor. Yüzme ve fitness çalışmaları onun için en az futbol antrenmanları kadar önemli bir yere sahip. Tabii burada Ronaldo’ya koçluk yapan profesyonellerin de bulunduğunu söylemeliyiz.

View this post on Instagram

Sem filtro 😎

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Ronaldo Manchester United’da oynadığı günden beri vücudu daha da gelişti. Sıska görünüşünden tamamen kurtuldu, yağsız kaslı bir vücuda sahip oldu. Ronaldo’nun günlük antrenmanı şu şekilde:

 • 3-4 saat futbol pratikleri
 • 25-30 dakikalık koşu içeren kardiyo çalışmaları
 • Yüksek yoğunluklu kısa süreli sprint egzersizleri
 • Top kontrolüne yönelik teknik çalışmalar
 • Takım arkadaşları ile taktik çalışmaları
 • Spor salonunda kas gücünü artırmak ve kas gelişimini desteklemek için egzersizler
View this post on Instagram

👌👍

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Biz okurken yorulsak bile o ve çoğu futbolcu aslında bu tür antrenmanları işleri gereği düzenli olarak yapıyor.

Ronaldo spor salonunda genellikle;

 • Barbell squat,
 • Box jump,
 • Jumping lunge,
 • Lateral bound,
 • Burpee pull up,
 • Push up,
 • Bench-dip,
 • One-leg barbell squat gibi egzersizler uyguluyor.

Aslında çoğumuzun bildiği ama makine edası ile yapmakta zorlandığı egzersizler…

Ronaldo Neler Yiyor?

Sporcuların beslenmelerine inanılmaz derecede önem verdiklerini biliyoruz. Ronaldo’da maç dönemlerinde, normal yaşantısında ve hazırlık çalışmalarında farklı farklı beslenme modelleri uyguluyor. Buna da tabii ki diyetisyeni ile karar veriyor.

Protein ağırlıklı beslenen Ronaldo, yumurta, mezgit, sardalya, peynir çeşitleri, soğan, avokado, kruvasan ve yoğurdu favori yiyecekleri olarak gösteriyor.

Aktif Bir Instagram Kullanıcısı

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Ronaldo sosyal medyada da aktif olan isimlerden. Hem idmanlarını hem başarılarını hem ailesi ile geçirdiği vakti hem yediklerini sürekli olarak takipçileri ile paylaşıyor. 34 yaşındaki forvetin Instagram’da 167 milyonu aşkın takipçisi var. Ronaldo Instagram’da 100 milyon takipçiye ulaşan ilk erkek ve ilk sporcu oldu. Ayrıca Facebook’ta da 100 milyonu aşkın takipçi ile bir ilki başardı.

Ronaldo’nun Eski Hali

ronaldonun vücudu eskiden nasıldı? nasıl geliştirdi

Ronaldo muhteşem vücudunu geliştirmek için disiplinli çalıştı, eski halini gördüğünüzde kaslarının gelişmemiş olduğunu ve zayıf olduğunu fark edeceksiniz.

Siz de şu an hayalinizdeki vücuda sahip değilseniz, planlı çalışarak ve sabrederek dilediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!