Muscle & FitnessEğlenceÇıplak Antrenman Yapmanın Az Bilinen Faydalarını Mutlaka Öğrenmeniz Gerek!

Çıplak Antrenman Yapmanın Az Bilinen Faydalarını Mutlaka Öğrenmeniz Gerek!

5 Ocak’ta New York’ta; Rihanna, Tyra Banks gibi isimlerin antrenörü Harry Hanson yepyeni bir fitness deneyimi arayanlar için “çıplak antrenman sınıfı” açtı! Vücut ağırlığı kullanılarak çıplak bir şekilde tüm vücut antrenmanı yapmak isteyenler için açılan bu dersler şimdiden yoğun bir ilgi de görmüş durumda!

Yeni yıl için fitness hedeflerinizi gerçekleştirmeye başladıysanız, yılın ilk günlerinde hedeflerinizi güncellemenize sebep olabilecek alışılmışın dışında bir fitness gelişmesi yaşandı: çıplak tüm vücut antrenmanı. New York Soho’da bulunan Rihanna, Sandra Bullock ve Tyra Banks gibi birçok ünlü ismin antrenörü Harry Hanson, spor salonunda yeni bir çalışma yapmak isterken sporcuların da sevebileceğini düşündüğü kulağa oldukça değişik gelen çıplak antrenman fikrini kurguladı ve 5 Ocak’ta dersler başladı.

Harry Hanson’a göre çıplak antrenman yapmanın vücut açısından oldukça sağlıklı yönleri de var. Çıplak antrenman yapmanın faydalarına gelmeden ise spor salonunun amacını Harry şu şekilde açıklıyor: ileri düşünen bir fitness salonu olarak, fitness ve spor ile ilgili son gelişmeleri sporculara sunmak ve daima sporcuların ideal vücut ölçülerinde kalmalarına yardımcı olmak bizim yaklaşımımız ve buna çıplak tüm vücut antrenmanları da dahil.

Spor salonu hafta içi ve hafta sonu farklı saatlerde kadınlar ve erkekler ayrı ayrı çıplak antrenman sınıflarına sahip olmanın dışında karma sınıfa da sahip. Ayrıca spor salonu, çift olarak çıplak antrenman yapmak isteyenlerin başvuru yaptıklarını ve onlara da özel dersler açıldığını belirtiyor.

Çıplak tüm vücut antrenmanı, sadece vücut ağırlığı kullanılarak, merkez bölgesi, bacak ve kalça bölgesi kasları ile direnç oluşturulan bir antrenman çeşidi. Spor salonu, çıplak antrenman sınıfının şehirde ilk olup olmadığına emin olmadıklarını ancak vücut ağırlığı ile yapılan egzersizlerde şehrin ilk çıplak antrenman sınıfına sahip olduklarını söylüyor.

Çıplak Tüm Vücut Antrenmanı Yapmanın Faydaları

Hanson Fitness’a göre çıplak antrenman yapmanın 4 faydası var:

  1. Endorfin Artışı: Açık havada yapılan çıplak antrenmanlar, vücudunuzun güneş ile temasını sağlar bu da metabolizmanız, özellikle kas ve kemikleriniz için önemli olan D vitamininin sentezini arttırır. D vitamini de serotonin artışını sağlar ki serotonin hormonu ruh halinizin dengelenmesine yardımcı olur.
  2. Vücudunuzu Daha İyi Tanımanızı ve Daha Güçlü Hissetmenizi Sağlar: Çıplak bir şekilde egzersiz yaparken kaslarınızı daha iyi takip edip vücudunuzu tanımanıza ve antrenman yaparken hile yapmanıza engel olur.
  3. Kısıtlanmadan Hareketleri Yapabilmenizi Sağlar: Üzerinizde sizi engelleyecek bir kıyafet olmadan tüm vücudunuzu maksimum verimle kullanmanıza yardımcı olur.
  4. Kirlilerin Sayısı Azalır: Giyinmeyeceğiniz için kirlileriniz de olmayacak demektir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!