Muscle & FitnessBeslenme Önerileri ve İpuçlarıCinsel Gücü Artıran En İyi 7 Yiyecek

Cinsel Gücü Artıran En İyi 7 Yiyecek

Biraz yatak odası konularına değinelim dedik. Malum zaman zaman herkesin yaşayabildiği sağlık sorunlarından cinsel bozukluklar, genellikle konuşulmuyor ve uzun bir süre baskılanabiliyor. Bununla beraber internette cinsel gücü artıran ilaçlar aramaları çoğalıyor. Oysa biz sizinle, bilim insanlarının ortaya çıkardığı sonuçlardan oluşan cinsel gücü artıran yiyecekler listesi paylaşmak istiyoruz. Eğer sorununuz besin eksikliğine dayanıyor ise -ki bunu bilmiyor olabilirsiniz- bu yiyecekleri hızlı bir şekilde tüketmeye başlamanızı tavsiye ederiz!

Cinsel Gücü Arttıran Besinler

Kimi zaman fiziksel kimi zaman duygusal sebeplerle cinsel istek kaybı ve bozukluklar yaşıyor olabilirsiniz ancak aşağıdaki listemizdeki yiyecekler, besin değerleri ile size yardımcı olabilir. (1)

İşte cinsel isteği artıran en iyi 7 gıda;

1. Et

cinsel-gucu-artiran-yiyecekler

Et kültürünün oldukça gelişmiş ve yaygın olduğu bir ülkede yaşıyoruz ve et, kan akışını hızlandırarak hem erkekler hem de kadınlar için seks hayatını güçlendirebilecek bir yiyecek olabilir. Nasıl mı? Kırmızı et, tavuk ve domuz eti içerisinde karnitin, l-arjinin ve çinko bulundurur. Karnitin ve l-arjinin amino asitleri kan akışını hızlandırır. Düzgün kan akışının hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel istek için elzem olduğunu biliyoruz. NYU Langone Tıp Merkezi’ne göre bu iki besin, bazı erkeklerdeki ereksiyon bozuklukları üzerinde olumlu etkiler de yaratabiliyor.

Yani bugünden itibaren kırmızı ve beyaz et tüketimine daha farklı bir gözle yaklaşmanız gerek. Kalp sağlığınızı riske atmayacak şekilde et tüketiminizi makul miktarlarda yapmanız cinsel hayatınız için pozitif bir etki yaratabilir. Vejetaryenlerin bu noktada tam tahıllara yönelmesi gerekiyor.

2. İstiridye

cinsel-gucu-artiran-yiyecekler

İstiridyelerin afrodizyak etkisi ile ilgili kulağınıza çalınmış bilgiler olabilir. Belki haberlerde görmüşsünüzdür. Belki bir klinikte sıra beklerken karıştırdığınız dergide. 2005 yılında Amerikan Chemical Society tarafından düzenlenen bir konferansta istiridye, midye ve kabuklu deniz canlılarının yapısındaki bileşenlerin testosteron ve östrojen hormon seviyelerini arttırabildiği açıklanmıştır.

Cinsellik hormonları olarak bilinen bu hormonlardaki artış cinsel isteği uyandırabilecek en iyi kaynaklardan biri olabilir. İstiridyeler ayrıca zengin çinko kaynaklarıdır. Çinko da kan akışının genital bölgelerde düzenli olmasına yardımcı olur. Eğer istiridye favori deniz ürününüz değilse yengeç ve ıstakoz gibi diğer kabuklu deniz canlılarını tercih edebilirsiniz.

3. Somon

cinsel-gucu-artiran-yiyecekler

Somon içerisinde bulunan omega-3 yağ asitleri ile kalp dostu bir yiyecek olarak bilinmektedir. Pembe renkli ton balığı olarak da anılan bu besin değeri kuvvetli ve lezzetli balık, seks hayatınız için de kalp dostu yönü sayesinde dolaylı bir şekilde iyi olabilir.

Omega-3 yağ asitleri kan damarlarınızda plak birikiminin önüne geçmesi açısından faydalıdır. Bu da düzgün bir kan akışı demektir. Ancak balık ağırlıklı bir beslenme prostat kanseri olan erkekler için çok sağlıklı bir tercih olmayacaktır. Bunun altını çizmeliyiz. American Journal of Epidemiology’de yayınlanan bir araştırma, omega-3 yağ asitlerinin hastalığın agresif seyrini arttırabileceğini dile getirmektedir. Düşük seviyede ve hızda ilerleyen prostat kanseri olan bireyler ise omega-3 yağ asidi zengini yiyeceklerden etkilenmemişlerdir.

Eğer beslenmenizde çok fazla balık ürününe yer vermeyi sevmiyorsanız omega-3 takviyeleri kullanarak da bu eksiğinizi tamamlayabilirsiniz. Piyasadaki en kaliteli omega-3 ürünlerini incelemek ve satın almak için tıklayın!

4. Tohumlar ve Yemişler

cinsel-gucu-artiran-yiyecekler

Tüketmeyi en çok sevdiğimiz atıştırmalıklardan olan kuruyemiş ve tohumlar, cinsel güç artırıcı bir etki yaratabilmektedir. Bu yüzden çikolata ve binbir çeşit şekerlemeden ziyade kendinize atıştırmalık olarak bu ürünleri seçmenizi tavsiye ediyoruz. Kaju ve badem çinko doluyken, birçok sağlıklı atıştırmalık l-arjinin içermektedir.

Ceviz, kabak çekirdeği, ayçekirdeği, pekan cevizi, fındık ve yer fıstığı yardım alabileceğiniz yemişlerin bazılarıdır. Fındıklar ayrıca yatak odanız için iki katı etkiye sahiptir diyebiliriz, çünkü fındık omega-3 yağ asitlerini de içermektedir.

Piyasadaki en kaliteli fındık ezmesi ürünlerini incelemek ve satın almak için tıklayın!

5. Elma

cinsel-gucu-artiran-yiyecekler

Bizdeki “güneş giren eve doktor girmez” deyiminin bir benzeri olarak yabancıların “her gün bir elma giren eve doktor girmez” deyimi var. Elmanın cinsel hayatınıza da olumlu katkılarının olabileceğini de söylemeden geçmeyelim. Antioksidan yönünden zengin elmanın sağlık açısından faydaları saymakla bitmiyor. Quercetin flavanoidi, genital bölgede kan akışını düzenleyebiliyor, prostat semptomlarını ve kronik pelvik sendromu semptomlarını kontrol altında tutabiliyor. Prostat zaman zaman testislerde rahatsızlık yaratabildiği gibi cinsel ilişki sırasında acıya sebep olabiliyor. Kronik pelvik sendromu da hem kadınlar hem de erkekler için sancılı, rahatsız edici bir durum yaratabiliyor. Genital bölgede oluşan hastalıklar ve ağrılar cinsel isteksizlik yaratabildiği için bu konunun önemsenmesi gerekiyor.

6. Sarımsak

cinsel-gucu-artiran-yiyecekler

Sarımsak kelimesini okurken bile kokusu burnunuza gelmiş ve nasıl yani demiş olabilirsiniz. Ancak sarımsak da ihtiyacınız olabilecek, cinsel gücü artıran yiyeceklerden biridir. Muhtemelen buluşma öncesi sarımsak yemekten kaçınıyor olabilirsiniz ama seks yaşamınız için sarımsak size yardım edebilir.

Sarımsak, yüksek kan basıncından korunmak için kullanılır, yüksek kolesterol ve kalp rahatsızlıkları için de tavsiye edilir. Sarımsak kanınızı incelterek akışın düzenlenmesine katkı sağlar. Antikolajen özellikleri ile sarımsak, genital bölgenize kanın ulaşmasına yardımcı olur. Ayrıca güzel bir haber verelim, eğer partneriniz ile beraber sarımsaklı bir yemek yerseniz, koku problemini de ortadan kaldırmış olursunuz.

7. Kırmızı Şarap

cinsel-gucu-artiran-yiyecekler

Şarap kadınların havaya girmesine yardımcı olabiliyor. The Journal of Sexual Medicine, 1 ya da 2 kadeh şarabın kadınlar tarafından her gün tüketildiğinde cinsel arzuyu ve genital bölgede kayganlığı arttırdığını söylemektedir. Bunlarla beraber kırmızı şarapta quercetin flavanoidi de vardır. Ayrıca araştırmacılar 2’den fazla kadeh şarap içmenin ya da diğer alkol çeşitlerinin böyle bir etkisinin olmadığını da belirtmektedir.

Sonuç olarak fiziksel ve mental olarak sizi olumlu bir şekilde etkileyebilecek bu yiyecekleri tüketmenize rağmen biz, bir doktor ile de durumu paylaşmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!