celebrity

Yaşlanmak, hiçbirimizin çabalarımıza rağmen karşı gelemediği bir doğal gerçek. Peki yaşlılık kavramı sadece sayıdan ibaret olabilir mi?

Yaşlanmak ve yaşlandığını bilmek insanlara zor gelir. Yaşlılığı engelleyebilmek için dünyada yaşlılık karşıtı pazar alanı yani “anti-aging market” 2015 yılında 140 milyar dolardan fazla bir hacime sahipken bu pazarın 2021 yılında 216 milyar doları geçeceği tahmin ediliyor.

Yaşlanmanın vücutta yarattığı değişikliklere odaklanarak yapılan araştırmalar sonucu her gün birçok ürün pazara sunulmaya devam ederken anti-aging pazarına harcanan maddi gücün yanında zaman da çok fazla.

Şu an Amerika’nın bebek patlaması olarak bilinen yılların Baby Boomerlar 53-71 yaşları arasında ve bu sayının bile bir hiç olduğu 2060 yılında 65 yaşın üzerinde bunun 2 katı kadar insanın olacağı tahmin ediliyor…

Hal böyleyken sadece pazardaki ürünler değil internette de insanlar her gün, en iyi diyeti, en iyi spor salonunu ve en iyi antrenman programını arar oldu… Bunların tamamı da daha uzun süre daha genç bir şekilde yaşayabilmek için. Tam da bu noktada herkesin yapmak istediğini başarmış, 50sini görmüş ama çakı gibi ayakta olan hem fiziksel hem mental olarak yaşlarından çok daha genç 10 erkeği sizinle paylaşmak istedik:

Alessandro Manfredini, 48

Instagramı aktif olarak kullanan Alessandro, mükemmel şekilli sakalı ve dövmeleriyle sık sık modellik yapıyor.

Gianluca Vacchi, 50

İtalyan iş adamı Vacchi, yaşına rağmen mükemmel adonislere sahip ve asıl popülerliğini youtube’daki dans videolarına borçlu!

Deshun Wang, 80

Listenin yaşıyla en iddialı ismi, 80 yaşındaki Deshun Wang. Çin Moda Haftasında modellik yapmanın yanısıra filmlerde de oynayan Wang, yaşına rağmen inanılmaz dinamik ve iyi bir vücuda sahip.

Phillipe Dumas, 60

Instagram’a adım attıktan sonra modellik dünyasında yükselmeye başlayan Dumas, henüz kariyeri için çok yeni olduğunu düşünüyor.

Irvin Randle, 54

Randle siyah beyaz kırçıllı sakalları ve mükemmel giyimi ile takipçilerine 50lerinde de ne kadar iyi görünülebileceğini kanıtlıyor.

Aiden Brady, 50

2016’da iki filmde oynayan Aiden, yalnızca Instagram’da şıklığını konuşturmuyor, iyi bir oyunculukla da kalpleri kazanmış durumda.

Anthony Varecchia, 53

Fitnessı bir yaşam şekli olarak belirleyen Anthony, New York’ta yaşıyor. Mükemmel vücudunu oluştururken insanlara motivasyon kaynağı olmaya devam ediyor.

Ron Jack Foley, 50

Kanada’dan çıkan bu yakışıklı adam, saçlarıyla birçok modeli kıskandırıyor.

Eric Rutherford, 49

Hem editörlük hem de organizatörlüğü bir arada götüren Eric, kariyerinin rotasını modelliğe kırmış durumda. Kimse bu kararına bir şey diyemez gibi görünüyor…

Shan Michael Hefley, 54

İyi beslenme ve antrenmanın kazandırdıklarını fark etmiş olan Shan Michael, takipçilerini sağlıklı yaşam için cesaretlendiriyor.

Kaynak: Awarenessact

Ariel Winter, arada sırada Instagram hesabından fanlarına antrenman görüntülerini sunuyor. Bu hafta ise güç antrenmanlarının ne kadar önemli olduğunu kanıtlayan deadlift videosunu paylaştı.

Image result for ariel winter deadlift

Neden Deadlift?

Image result for deadlift women

Bu egzersiz güç temelinin belki de en önemli egzersizi. Zaten bunu defalarca kez dile getirdik.

Deadlift aynı zamanda basit. Bir şeyi yerden al, akabinde yere bırak. Zaten günlük hayatta da sıkça yapmamız gereken bir aktivite. Bu basit hareket kalça, arka bacak (hamstring) ve sırt gelişiminiz için çok önemli.

Deadlift Neden Korkulan Bir Egzersiz?

Image result for deadlift women

İnsanlar deadlift egzersizinin günlük hayatta ne kadar işe yarar olabileceğini unutup, sakatlanma korkusuyla bu egzersizden uzaklaştılar. Ancak doğru yapıldığı zaman, deadlift en yararlı egzersizlerden biri.

Çünkü deadlift bir bileşke egzersiz. Bir çok eklem tek bir egzersizle çalışır pozisyondaysa bu egzersize bileşke egzersiz diyoruz. Genellikle bu tip egzersizler, en çok kas kütlesi kazanımını da sağlar. Bu nedenle kalçası kuvvetli ve kaslı olan kadın veya erkeklere baktığınızda rutinlerinde muhtemelen deadlift, squat gibi egzersizleri görürsünüz.

Deadlift ayrıca başlangıç seviyesi için oldukça uygun, uygulaması kolay bir hareket. Bu nedenle de kesinlikle ilk antrenmandan itibaren çok hafif deadlift çeşitleri antrenmana dahil edilebilir.

Bu konudaki uzman antrenörler, deadlift egzersizinin ancak doğru tekniğe sürekli çalışarak sonuç vereceğini ve doğru tekniği öğrenmek için bir çok antrenmanı feda etmek gerektiğini vurguluyorlar. Doğru teknikle beraber hem çalışması gereken tüm kas grupları çalışıyor, hem de sakatlık riski sıfırlanıyor.

Deadlift konusunda çığır açmış sporcular, senelerdir deadlift yapmalarına rağmen tekniklerini geliştirebiliyorlar. Basit, aynı zamanda sürekli ilerleme katedilebilen bir teknik söz konusu.

Deadlift Öğrenirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Image result for deadlift women

  • Hafif ağırlıklarla başlayarak uzun süre teknik çalışın. Teknik oturdukça ağırlık ekleyin.
  • Her zaman tekniğinizi bozabilecek bir ağırlık vardır. Bu ağırlıklardan uzak durun.
  • Öncesinde kalçanızı ve merkez bölgenizi ısıtın.

Ariel Winter’ın Deadlift Seçimi: Stiff-Legged Dumbbell Deadlift

Image result for Stiff-Legged Dumbbell Deadlift

  • Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve dambılları da aynı açıklıkta tutun.
  • Kalçadan aşağıya eğilme hareketi olan “hip hinge” ile ağırlıkları bir uzvunuzmuş gibi yere indirin.
  • Kollarınız daima kilitli olmalı, dirseklerinizi hareket ettirmeyin.
  • Sırtınızı düz tutarak kalçanızı mümkün olduğu kadar geriye atmaya çalışın. Arka bacağınızda esneme hissediyorsanız doğru yoldasınız.
  • Karın kaslarınızı hareket boyunca sıkın ve başlangıçta derin bir nefes alın.
  • Sonra ağırlığı ayaklarınızla yukarı doğru itmek yerine, kalçanıza doğru çektiğinizi düşünerek kaldırın (çekin).
  • Hareketi kalçanızı sıkarak bitirin.

Deadlift Uygularken En Dikkat Etmeniz Gereken Kural!

Bu egzersizi uygularken en dikkat etmeniz gereken konulardan biri ise omurganın pozisyonu. Omurganızın ne bükülmesine izin verin, ne de bükülmemesi için gereğinden fazla kavis vermeye çalışın. Orta noktayı bulun, normalde olması gereken düzlükte korumaya çalışın. Omurganın dışa bükülmesi de, bilinçli olarak verdiğiniz kalça kavisi de sizi sakatlığa götürebilir.

Yüksek başarılara sahip 55 yaşındaki CEO, katlanan göbeğinden artık kurtulma zamanının geldiğine karar verdi. Şimdi kendi yaşının yarısı kadar bile göstermeyen mükemmel ötesi bir vücuda sahip!

Angela Middleton, artık 20lerinin başlarında fit bir genç kız gibi. 1 yılda sahip olduğu bu vücuda dileyen herkesin de sahip olabileceğinin altını çiziyor. Middleton, zayıflamayı ve fit bir görüntüye sahip olmayı isteyen ve bunu kafasına koyan bütün kadınların başarabileceğine kendisini yaşayan kanıt olarak gösteriyor.

 1 yılda 10 kilo veren Angela Middleton, artık yağsız fit ve güçlü bir vücuda sahip.Üstelik bunu kendi iş yaşamının yanında başaran Middleton, kendisininki gibi aşırı yoğun koşullarda çalışan kişilerin bile başarabileceğine inanıyor ve ekliyor: “ben yapabildiysem, herkes yapabilir.” MiddletonMurray şirketinin kurucusu ve CEO’su, fitness çalışmalarının ve vücut gelişiminin işine de pozitif etkisi olduğunu, daha sağlam kararlar almasına yardım ettiğini dile getiriyor. Angela, yeni görüntüsüne kavuşmak için, bir spor salonunda yağ yakımı programına katıldı. Yoğun iş programına rağmen haftada 4 gün ağırlık çalışmaları yapmaya ve tam zamanlı bir diyet programına sahip oldu.

Oğlunun tavsiyesi üzerine bu programa katıldığını dile getiren Angela, daha önceden uyguladığı diyetlerin işe yaramadığından şikayetçiydi. 1 yılın sonunda aksatmadığı program sayesinde çok daha güçlü kaslara ve fit, yağsız bir vücuda kavuştuğunu gösteren Angela artık günde 2000 kaloriyi yağ protein ve karbonhidrat değerlerini kontrol ederek istediği gibi aldığını belirtiyor. Ağırlık çalışmaları ve diyet ile geçirdiği 1 yıldan sonra bizim “sağlıklı vücut sağlıklı kafada bulunur” sözümüze uygun bir bakış açısı yakalayan Angela Middleton fiziksel ve mental gelişiminin iş hayatınıza da inanılmaz bir katkısı olacağını dile getiriyor. Ancak mükemmel vücudun dileyerek başarılamayacağını üzerinde uğraşılması gerektiğinin altını çiziyor.

Angela zayıflama sürecinde biohacking adı verilen bir teknik kullandı. Yaşam stilinde değişiklikler yapan Angela, hormonlarının düzenlenmesine yarayan bu teknik sayesinde kilo kontrolünü yapabildiğini düşünüyor.

 

Kaynak: Dailymail

Yıldızlar genellikle basında yaptıkları işlerden bir tık önce mükemmel fizikleri ve görünüşleri ile yer alırlar. Magazin dünyasının bu acımasız kriterinin önüne geçmek mümkün olmuyor ne yazık ki…

Ama bazı ünlüler var ki görüntülerini umursamayıp tamamen kendi hayatlarını dolu dolu yaşamaya odaklanmış durumdalar. Onlar için son birkaç yılda aldıkları kiloların ve şişen basenlerinin hiçbir önemi yok! Brightside bu felsefeyi benimsemiş dünyaca ünlü 10 yıldızı tespit etmiş. Bizde sizinle paylaşalım istedik…

1. Jennifer Love Hewit

Bu güzel yıldız artık slim fit kalıbın içine giremiyor… 2 çocuk annesi olduktan sonra fazla kilolarını veremeyen Jennifer’ı bu durum çok da üzüyor gibi değil. Kiloları kendisini sorulduğunda şu an olduğu haliyle çok daha mutlu olduğunu, feminen hissettiğini ve kilo vermek için çabalamayacağını belirtiyor.

2. Eva Longoria

3. evliliğini Mayıs 2016’da gerçekleştiren Eva, balayından önceki hayatında nasıl olduğunu unutmuş gibi… Yine de bu durum ne kendisini ne de eşini rahatsız etmiyor. Kameralar onları sürekli birlikte yakalıyor!

3. Kelly Clarkson

Ünlü şarkıcı her zaman biraz balık etli dediğimiz yapıda bir kadın olmuştu ama diyet ve egzersizlerini ihmal etmiyordu. Evlilik ve 2 çocukla birlikte önceliklerinin yerini değiştiren Kelly, eleştirilere rağmen kendinden emin ve mutlu bir kadın!

4. Russell Crowe

Russell’ın şimdiki haline baktığınızda o çevik Gladyatörü görmek biraz imkansız. Ama bunun temel sebebi rolleri için kilo alıp vermeye hazır olması. The Nice Guys filmi için 20 kilodan fazla alan Russell, filmin çıkmasının üzerinden 1 yıldan fazla geçmesine rağmen aldığı kiloları vermiş durumda değil… Ayrıca kilolarından da memnun olduğunu belirtiyor.

5. Tyra Banks

America’s Next Top Model’in kurucusu her zaman mükemmel fiziği ile göz önünde oldu. Şimdi 2006 yılına göre 8-9 kilo fazlası olan Tyra, kendi işinin sahibi, 1 çocuklu mükemmel bir anne ve hâlâ gözler önünde.

6. Kelly Osbourne

Hiçbir zaman slim beden olmayan Kelly, 2013’te herkesin ağzını açık bırakacak şekilde 20 kiloya yakın vermişti ancak bu durum uzun sürmedi. Diyet yapmaktan bunalan Kelly, nasıl göründüğünü bir kenara bırakıp istediği gibi yaşayarak mutlu olduğunu söylüyor.

7. Vin Diesel

Aksiyon filmi yıldızı Vin Diesel 2015’te üstsüz bir şekilde kameralara yakalandı ve çelik gibi karın kaslarının artık olmadığı tüm dünyaya gösterildi… Vin ise bu durumla ilgili bir sorun yaşamıyor çünkü istediği zaman istediği şekle girebilen kişilerden biri.

8. Kate Winslet

Kate alışılan Hollywood yılkdızlarından daha farklı: kendini zor diyetlerle sınamıyor ve rol gereği kilo alıp vermekle çok uğraşmıyor. 3 çocuğu ile ilgilenip egzersiz yapmamaktan da gayet keyif alıyor.

9. Jennifer Lawrence

Jennifer yemek yemeği sevdiğini sürekli dile getiren biri. 2012’de çok daha zayıf ve ince bir görünümü olan Jennifer aldığı kilolar kendisine yakışan ender kadınlardan.

10. Adele

İngiliz diva her zaman fazla kiloları ile eleştirmenlerin hedefi oldu. Karl Legerfeld bir keresinde Adele için ilahi bir yüze sahip olduğunu ama biraz kilolu bir yüz olduğunu dile getirdi. 2015’te bir anda 15 kiloya yakın incelen Adele bu formu uzun süre koruyamadı ve eski haline geri döndü. Hatta şu an kendi büyük beden markasını da yaratmış durumda.

Kaynak: Brightside

Bir çok insanın antrenman yapamama veya antrenmanları es geçme sebebi, zaman sorunu olarak dile getiriliyor. İş yoğunluğu, aileye ayrılması gereken zamanlar, okuldaki sınavlar gibi sebeplerden ötürü antrenman yapmaya zaman bulamamak çok normal bir sorun.

Bu sorun sebebiyle antrenman yapmaktan tamamıyla vazgeçmek ise yapabileceğiniz en büyük yanlış olurdu. Hiçbir şey yapmamak yerine, az da olsa bir şeyler yapmak özellikle fitness gibi süreklilik isteyen konularda daima iyi bir strateji olmuştur.

Bir antrenmanın, sizi geliştirmesi ve size daha iyi hissetmesi için saatler sürmesine gerek yok. Eğer gerçekçi hedefleriniz varsa ve hayatınıza dahil edebildiğiniz antrenman stili kısaysa kesinlikle kısa süreli antrenmanlar uygulayabilirsiniz.

“Kısa bir antrenman, hiç antrenman yapmamaktan iyidir!”

Sizler için tasarlanan 12 dakikalık full body antrenmanı uygulayarak çok iyi sonuçlar alabileceğinize eminiz. Çoğunlukla vücut ağırlığıyla yapılan hareketler, genellikle squat ve şınav ağırlıklı olacak. Bu iki hareket alt ve üst vücudunuzu sürekli olarak geliştirmenize yardımcı olacak.

Bu egzersizler bileşke egzersizler oldukları için aynı anda birden fazla kas grubunu çalıştırırlar. Bu egzersizleri doğru şekilde uygulayarak iyi bir güç temeli ve kas kütlesi yaratabilirsiniz. Önemli olan bu egzersizleri doğru şekilde uygulamanız. Doğru form ile çalıştığınızda, bu programın sakatlık riski sıfır diyebiliriz.

12 Dakikalık Full Body Antrenmanı

Şınav – 1 dakika boyunca

Squat – 1 dakika boyunca

Dumbbell Curl – 1 dakika boyunca

Jumping Jack – 1 dakika boyunca

Bu döngüyü 4 kez tekrarladığınızda ihtiyacınız olan antrenmanı tamamlamış olacaksınız.

12 Dakikalık Full Body Antrenmanındaki Egzersizlerin Yapılışı

Şınav

Image result for push up gif

Başlangıç pozisyonunda dirsekleriniz kilitli iken vücudunuz düz bir çizgi halinde olmalı. Arka koldan bükülmeye çalışarak yere inebildiğiniz kadar inin, dirseklerinizi yana açmaktan kaçının. Yani şınav çekerken herkesin yaptığı hatalardan kaçının.

Squat

Image result for air squat gif

Vücut ağırlığınızı, ağırlık merkeziniz olan ayağınızın ortasında tutmaya çalışın. Yere inerken hem dizlerden hem de kalçadan aynı anda bükülmeyi deneyin. Bu sayede omurganızın duruşunu bozmadan derine inebilirsiniz. Dizlerinizi öne götürüp yanlara açmaya çalışın ve aynı anda arkaya da oturun. Hareketin dip noktasından kalkarken zıplayacağınızı düşünerek patlayıcı bir şekilde kalkın. Bir süre sonra dumbbell ile goblet squat yapmanız gerekebilir.

Dumbbell Biceps Curl

Image result for dumbbell curl gif

Vücudunuzu daima dik tutun ve boynunuzu öne eğmemeye çalışın. Yalnızca biceps kaslarını kullanıp, bu kasları sıkmaya odaklanarak curl yapın. Acele edip bir dakika içerisinde yapabildiğiniz en fazla tekrarı yapmaya çalışmayın. Bunun yerine doğru formda tekrarlara odaklanın.

Jumping Jack

Image result for jumping jack gif

Belki de antrenmanın en kolay hareketi olan jumping jack, muhtemelen daha önce yaptığınız bir hareket. Ellerinizle aynı anda, ayaklarınızı da yanlara açıp kapayın. Bu yanlara açışı ve kapayışı yaparken aynı anda zıplayın. Harekette aceleci davranmayın, 1 dakika durmadan bu hareketi yaptığınızda kalp atışınız zaten hızlanacaktır.

Kalori konu olduğunda sosyal medyanın ne kadar yanıltıcı olabileceğine dair bir fikriniz var mı? Londralı Fitness Bloggerı Lucy Mountain, “sağlıklı” ve “sağlıksız” olarak nitelendirilen yiyeceklerin kalorilerini sizin için karşılaştırıyor.

Özellikle instagram her konuda olduğu gibi fitness ve yiyecekler ile alakalı insanları görsel şölene davet ediyor. Herkes en fit görüntüleri ve en zevdikleri “sağlıklı” yiyecekleri ile poz verirken, Lucy Mountain en doğal pozları ile herkes için “sağlıklı” yiyecek seçeneğinin farklı olabileceğini vurguluyor.

Bir avuç badem kime göre ve neye göre sağlıklı diyor Lucy. Ona göre yiyeceklerin kalorileri bir ölçüt değil, asıl önemli olan kişilerin yaşam stillerine, fitness alışkanlıklarına ve kendi hedeflerine uygun yiyecekleri seçip seçmemeleri.

Aşağıda Lucy Mountain’in günlük öğünlerimizde sıkça seçtiğimiz yiyeceklerden yaptığı kalori karşılaştırmaları listeleniyor

1. Bir avuç bademin kalorisi bir avuç şekerin kalorisine denk gelebiliyor.

Üstelik badem sağlıklı ancak şeker sağlıksız kabul ediliyor.

 

2. Bu durumdan dolayı sağlıklı yiyeceklerdeki durumu Lucy şu şekilde açıklıyor:

Sağlıklı dediğimiz yiyeceklerde mikro besin oranları daha fazladır. (Soldaki tuzlu cips, sağdaki ise tuzsuz meyve cipsi.)

 

3. Kendinizi neyi yerken daha iyi hissedeceğiniz önemli!

Kurutulmuş çilek yemektense taze sulu çilekleri aynı kaloride ve daha fazla tüketebilirsiniz.

 

4. Lucy, “tamamen sağlıklı” genel geçer bir diyete inanmıyor,

Diyetinizden dondurma gibi yiyecekleri tamamen kaldırmayı önemli görmüyor.

 

5. Yiyeceklerinize karşı ılımlı olmanızı öneriyor.

İkisi de fıstık ezmeli ekmek, sadece sağ tarafta ezme oranı daha fazla.

 

6. Her yiyeceğin kilo almanıza sebep olabileceğini,

tek bir yiyeceği suçlamamak gerektiğini belirtiyor.

 

7.  Mikro ve makro besinlerle dengeli beslenilmiş bir günün sonunda 1 tablet çikolata yemenin ölümcül olmadığını hatırlatıyor.

Üstelik sağlıklı olarak nitelendirilen bitter çikolata gördüğünüz gibi daha kalorili bir seçim.

 

8. Yediğiniz yiyecekten keyif almanız önemli.

Sizin seçiminiz hangi tabak olurdu?

 

9. Küçük değişikliklerin büyük kalori değişimlerine yol açabileceğine de örnek veriyor.

Sol tabakta parmesan yerine diyet peynir, ayçekirdeği yerine yulaf, beyaz ekmek yerine tahıllı kızarmış ekmek var.

 

10. Seçtiğiniz ürünlerin kalori değerlerinden önce makro besinlerine önem vermenizi istiyor.

Soldaki tabakta etin yağ oranı %5 ve sağdaki tabakta %12. Ayrıca yağ seçimlerinde de farklılık mevcut.

 

11. Görüntüye bakarak karar vermemenizi de ekleyelim.

Sol tabakta çilek, ananas ve kavun var. Sağ tabakta ise muz, hindistan cevizi ve passion fruit (çarkıfelek meyvesi).

 

12. Ayrıca ürün etiketlerinin yanıltıcı olabileceğini belirten Lucy dikkatli olmanızı öneriyor.

En soldaki smoothiede sadece whep protein ve badem sütü var; ortadaki bardakta whey protein, badem sütü, muz ve bal var; en sağdaki bardakta ise bunların hepsine ek olarak keten tohumu ve yer fıstığı ezmesi var.

 

Kaynak: Link

Doğru antrenman taktikleri ile incecik bir bele sahip olmak artık hiç de hayal değil!

Öncelikle unutmayın ki, karın bölgeniz tüm fiziğinizi bir arada tutar. Ona iyi davranın.

Amerikalı vücut geliştirme sporcusu Frank Zane şöyle diyor:

“Vücut geliştirmeye yeni başladığım zamanlar İspanyol vücut geliştiricilerin fotoğraflarına baktığımı hatırlıyorum. Hepsinin bel ve karın bölgesi çok iyiydi. Bu sebeple de vücutlarının geriye kalanı o kadar iyi gelişmemiş olsa bile genel görünüşleri etkileyiciydi. Bu görüntüyü beğenmiştim ve erken yaşta ince bel çevresinin, tüm fiziğin temel taşı olduğunu fark etmiştim.”

Karbonhidrat Döngüsü

Zane, her dört günde bir protein tükettiğiniz kadar karbonhidrat tüketip sonra miktarı yarıya indirerek döngüyü sürdürmeyi tavsiye ediyor.

İşte ince bir bele sahip olmak isteyenler için Frank Zane’den 4 ipucu:

1. Tıka Basa Yemeyin

Bunun yerine, sık ama küçük öğünler tüketin ve sıvı gıdaları da yavaş için. Çok yemek yediğiniz zaman sindirim de uzun sürer. Oluşan bu verimsizlik aynı zamanda besinlerin faydasını da azaltır.

2. Temiz Beslenin

İşlenmiş gıdalara beslenmenizde yer vermemek kadar, temiz beslenmek aynı zamanda proteinden daha az karbonhidrat tüketmek anlamına geliyor. Hedef yağ yakmak olduğunda, kilo başına 1-1.5 gram protein ve yaklaşık yarım gram karbonhidrat tüketin.

3. Yeteri Kadar Kardiyo Yapın

Bu sizi kontrolde tutacaktır. Kardiyodan sıkılırsanız, ilginç hale getirecek bir çözüm bulun. Basketbol oynayın ya da ormanda bisiklet gezintilerine çıkın. Çok düşünmenize gerek yok, terleyin.

4. Karın Kaslarınızı Çok Çalıştırın

Tekrarları zaman içerisinde artırabileceğiniz ve 1000 tekrara kadar çıkabileceğiniz dört egzersiz belirleyin. Nasıl istiyorsanız o şekilde güne yayabilirsiniz. Gün içerisine yaydığınız egzersizleri tamamlamak daha kolaydır.

Egonuzu kontrol edin!

“İyi bir antrenör olmak için spor salonunda insanları süründürmeye gerek olmadığını öğrendim”. diyor kişisel antrenör Sane Adjibade.

Adjibade’nin söylemine göre vücudu onunla konuşuyor. Dikkatle dinleyecek olursanız, sizin vücudunuz da konuşacaktır..

 1. Hiç kimsenin her hangi bir fiziksel aktiviteye karşı cesaretini kırmam. Fakat kalıcı sonuçlar görmek istiyorsanız, bir egzersiz bütününü benimsemelisiniz.

 2. Bir kişisel antrenör ile çalışmaya karar vermeden önce, kendisiyle detaylıca konuşup fitness görüşlerinizin aynı olup olmadığını anlamalısınız.

3. Bir zamanlar en katı antrenör olarak tanınmayı istiyordum. Ama iyi bir antrenör olmak için spor salonunda insanları süründürmeye gerek yok.

 4. “Güç antrenmanı en basit haliyle sizi güçlendirir”. Bunu bana 83 yaşında bir kadın söyledi ve haklıydı da.

5. Özellikle kadınlarla çalışmaya başladım. Yıllar birbirini kovaladıkça hedef sağlık olmaya başladı. Daha yaşlı müşterilerle çalışmaya başladığımda ise, esas hedef başka insanları da etkilemek ve olumlu değişiklikleri desektelemek oldu. Şimdi tüm olay olabildiğince genç hissetmek.

 6. Vücudunuzu kullanmaktan korkmayın. Herşey bizim kontrolümüz altında ve ne emir verirsek doğrudan ona uyacaktır.

 7. Mesela iki kişi var, biri spor yapıyor, diğeri yapmıyor ama ikisi de aynı omuz ağrısını çekiyor. Spor yapmayan kişinin vücudu ona daha aktif olması gerektiğinin mesajını veriyor. Spor yapan kişinin omuz ağrısı ise biraz rahatlama çağrısı; vücudu ona gereğinden fazla uğraştığını söylüyor.

 8. Bana metabolizma, büyüme hormonu ve testosteronu aynı anda tetikleyen tek bir egzersiz söyleyebilir misiniz? Yoga bunların hepsine cevap vermez, koşu da. Güç antrenmanı bu soruya verilebilecek tek cevap.

9. Fitness hedeflerinize ulaşmak, ne kadar gerekiyorsa o kadar zaman alacak. Bana ne getiriyorsanız onunla çalışmaya başlayacağız. Haftada bir gün mü antrenman yapmak istiyorsunuz? O halde size yazacağım program iki ya da üç sene içinde esas sonucu verir. Haftada iki kez? Sonucu bir yıl içerisinde alırsınız. Haftada beş kez antrenmana var mısınız? O zaman üç ila altı ayda görülecek sonuçlardan bahsederiz.

10. Eğlenmek mi antrenman mı yapmak istiyorsunuz?

Kendimi vücudumun isteklerinden mahrum bırakmam. O isteğe karşı çıkmak sadece işleri daha da zora sokar. Ben de zaman zaman kendimi dondurma dükkanlarına atarım. Her seferinde değil elbet ama zaman zaman ben de “kötü” arzuları beslerim.

 11. Bir antrenör olarak hedefim, vücudunuzu en güveneceğiniz kişisel antrenörünüz olacak şekilde çalıştırmak.

12. Çıplak ayakla squat yapmak ayaklarımdaki kasları da çalıştırmama yardımcı oluyor. Son iki buçuk senedir çıplak ayakla antrenman yapıyorum. Bana sorarsanız antrenman yapmanın en iyi yolu bu.

 13. Powerlifting bana, vücudumu daha çok dinlemeyi öğretti.

 

Model dünyasının en çok bilinen ve imrenilenleri Victoria’s Secret melekleri! Mükemmel fit vücut ölçüleri ile göz kamaştırırken, meleklerin fiziklerini korumak için ağırlık çalışıp çalışmadıkları bir merak konusu…

Genellikle yoga ve boks yapan VS meleklerinin antrenörü Michael Blauner modellerin günlük antrenman rutinlerine dair bilgileri Popsugar ile paylaşmış. Kadınlar arasında ağırlık çalışmalarının popülerleştiriği bu dönemde biz de bu bilgileri sizinle paylaşmak istedik.

Kaynak: https://www.popsugar.com.au/fitness/How-Do-Victoria-Secret-Models-Train-44183344

Ağırlık çalışmak fitness dünyasında önemli bir yere sahip

Michael Blauner, yağsız kas kütlesi kazanmak istedikleri için ağırlık çalışan birçok kadını göstererek ekliyor; “ağırlık çalışmadan da yağsız kas kütlesi kazanabilirsiniz.”

 

Ağırlık miktarının göreceli olduğunu düşünüyor

Blauner’e göre 12 tekrardan fazla yapıldığında zorlanılan ağırlık miktarı antrenman için iyi bir miktar. Ancak ağırlık miktarının göreceli olduğunu söylüyor.

 

Hem fit hem de ince olmak mı istiyorsunuz?

O zaman daha düşük miktarda ağırlıklarla çalışmanın doğru olduğunu belirten Michael Blauner, yüksek ağırlıkların da yağsız kas kütlesi oluşumunu sağladığını ancak daha kalın kaslar oluşturulacağını dile getiriyor. Bir model görüntüsü için -yani ince ve fit- ağırlık miktarının az olması ona göre ideal!

 

Vücut ağırlığınızı kullanın

Michael Blauner vücut ağırlığı ile yapılan egzersizlerin aksatılmaması gerektiğini bunun yanı sıra kardiyo egzersizleri yerine geçebilen ağırlık egzersizlerinin de yapılabileceğini belirtiyor.

 

Yağsız kas kütlesi oluşturmanın birçok yolu var. VS melekleri gibi ince ve fit bir görünüm için ağırlık çalışmak zorunda değilsiniz. Sevdiğiniz antrenman çeşidini belirleyebilirsiniz!

Christiano Ronaldo futbol camiasında en çok tartışmaya sebebiyet veren oyunculardan biri. Kimine göreyse dünyanın en iyisi.

Futboldaki başarısı veya başarısızlıklarını bir kenara bırakınca hepimizin kabul etmesi gereken bir şey var: bu adam gerçekten fit. Hem de çok fit.

Geçtiğimiz hafta Real Madrid oyuncusu Instagram sayfasında yürekleri ısıtan bir fotoğraf paylaştı. Bacak gününü önemsediğini gösteren fotoğrafın içerisinde çocuklarına da yer veren Ronaldo’nun bacakları gerçekten devasa boyutta. Dikkat ederseniz yeni doğan bebeğinden çok daha büyük…

Oturum Aç

Kayıt Ol

Şifremi sıfırla