Muscle & FitnessGenelSpor Yapan Kadınlar Spor Salonlarını İş Yerlerine Yakın Seçmeli mi?

Spor Yapan Kadınlar Spor Salonlarını İş Yerlerine Yakın Seçmeli mi?

Spor yapan kadınlardansanız öncelikle sizi tebrik ederiz! Sağlıklı yaşam için spor ve beslenmenin önemini kavramış biri olarak yoğun bir günün sizi spor yapmaktan alıkoymasına izin vermeyin.

Kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız, eviniz iş yerinize uzaksa, o gün yapmanız gereken başka işleriniz de varsa spora gitmek ertelenebiliyor. Ertelemek istemiyorsanız dahi günü planlamak biraz zorlaşabiliyor. Çalışan kadınların en büyük problemi olabilen bu planlama durumu için belki de tek çare iş yerine yakın bir spor salonunda antrenman yapmak. Bir şekilde bu planı esnetebilip kendinize alternatifler yaratabiliyorsanız şanslısınız. Alternatifiniz yoksa da koşulların size engel olmasına asla izin vermeyin!

Spor Eşyalarınız Daima Yanınızda Olsun

Spor yapmak için ihtiyacınız olan ekipmanları ve kıyafetleri yanınıza alıp işten direkt olarak salona gidebilirsiniz. Başlangıçta biraz zorlayıcı gözükebilecek bu durumun size tahmin ettiğinizden daha çok yararı olacak.

Vakitten Kazanacaksınız

İş yerinden direkt spor salonuna gitmek günlük antrenmanınızı bitirmenize yardımcı olacak.

Trafikte Vakit Kaybetmeyeceksiniz

Siz antrenman yaparken spor salonunda geçirdiğiniz vakti eskiden trafikte geçirdiğinizi düşünüp daha da iyi hissedebilirsiniz.

Stresinizi Atacaksınız

Antrenman yapmak ve spor mutluluk hormonlarınızı harekete geçirecek. Günün stresini spor salonunda atabilecek eve hafiflemiş ve kafanız daha rahat bir şekilde dönebileceksiniz.

Sevdiğiniz Bir Şey Yapıyor Olacaksınız

Kişinin kendisine her gün en azından yarım saat ayırması mental sağlık için oldukça önemli. Sevdiğiniz bir şeyi yaparak kendinize verimli zaman ayırmış olacaksınız ki bunun sizde yaratacağı duygu değişimi ve rahatlama günün kalanına ve ertesi güne sizi daha motive edecektir.

Antrenmanınızı Aksatmayacaksınız

Spor salonunuzu eve yakın seçerseniz birçok kişi gibi işten çıkıp eve yaklaştıkça, salona gitmektense eve gitmek tatlı gelmeye başlayabilir. Bu duruma hak veriyoruz. Bu yüzden iş yerine yakın bir salon tercih etmeniz antrenmanınızı aksatmamak için avantajlı olabilir diye düşünüyoruz.

Bu kazançların hepsinin sonunda gününüzün dışarıda yapmanız gereken kısmını antrenman ile tamamlamış olmanız paha biçilemez! Spor yapmak için gereken koşullar diye bir şey yok. Sahip olduğunuz koşulları şekillendirerek kendinize spor yapmak için zaman ve alan yaratabilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!