Muscle & FitnessGenelBoşuna Para Harcadığımız İşe Yaramayan 10 Kozmetik Ürünü

Boşuna Para Harcadığımız İşe Yaramayan 10 Kozmetik Ürünü

Çoğu kadın makyaj yapmaya bayılır. Ayrıca makyajla birlikte birçok yan kozmetik ürününe de sahiptir. Cilt için ayrı saç ve tırnaklar için ayrı… Peki bu kozmetik ürünler gerçekten verdiğiniz paraya değiyor mu?

Çoğu kozmetik ürünü ne yazık ki kolaylıkla başka bir ürünle eşlenebiliyor yani bir nevi muadil ürün… Faydası diğer üründen farklı olmayan, pazarlama harikası kozmetik ürünler piyasanın her yerini kaplamış durumda. Bu ürünler o kadar iyi bir şekilde pazarlanıyor ki kadınlara reklamlara inanmaktan başka bir şey kalmıyor… Aslında sadece kadınları bu konuya dahil etmek de doğru değil. Erkekler için de kozmetik ürünü yelpazesi genişlerken bu tip işe yaramayan tuzak ürünlerle karşılaşabiliyoruz.

Hangi kozmetik ürünlerini almasanız olur, alırsanız paranıza yazık olur Brightside incelemiş. Biz de sizinle paylaşalım istedik!

10. Dudak Peelingi

Dudak peelinglerinin dudağınızdaki kurumuş çatlamış yüzeyi temizleyeceği ve daha elastik bir doku oluşturacağı iddia edilir.  Ancak çok kullanımı aksine dudaklarınıza zarar verebilir. Bunun yerine 2 haftada bir yüz peelingi uygulamayı tercih edebilirsiniz.

9. Anti-aging Şampuan

Saçların beyazlaması ve yaşlanması tamamen genetik bir olaydır ve bunun karşısına birçok şampuan markasının dediği gibi anti-aging şampuanlarla geçemezsiniz. Saçlarınızın ömrünü uzatmak ve daha sağlıklı bir görünüme sahip olmaları için beslenmenizi daha iyi yapmanız gerekir.

8. BB Krem, CC Krem, DD Krem

BB Krem Japonların yüz rengini dengelemek için ürettiği bir kremken bunu gören batılı pazarlamacılar cc ve dd kremlerini de piyasaya düşünmeyi akıl ettiler… Sanki farklı amaçlara yönelik gibi gösterilen bu üç krem de aslında aynı işe yarayan renk dengeleyici makyaj bazları. Çilt renginize uygun tek bir baz size yetecektir.

7. Çatlak Kremleri

Çatlak kremlerinin hepsini çöpe atın. Ancak bir uzman yardımıyla çatlaklarınız üzerinde çalışabilirsiniz. Çatlak kremi yerine kakao yağı ya da kaliteli bir nemlendiriciyi tercih edin.

6. Göz Kremleri

Ortalama bir yüz kremi göz kremi olarak pazarlanan ürünle aynı işlemi gerçekleştirecektir… Esanssız bir krem tercih edebilirsiniz.

5. Anti-aging Kremler

Yaşlanma karşıtı kremler size sadece önleyicilik ve nemlendiricilik sunabilir. Sadece ameliyat yardımı ile yüzünüzü gerginleştirebilirsiniz. Kaliteli nemlendiricilerle devam edin deriz.

4. 2si 1 Arada Şampuanlar

Şampuan ve kremi ayrı ayrı tercih edin diyelim biz.

3. Saç Maskesi

Saç maskesi ve saç kremi aynı şey. Bunu da bir kenara not alabilirsiniz.

2. Décolleté Losyonlar ve Vücut Losyonları

İyi bir nemlendirici yine işinize yetecektir. Farklı bölgeler için farklı kremler pazarlamacılar için daha çok para demektir..

1.Krem Etkili Saç Boyaları

Saçı boyamadan önce ve sonra yapacağınız bakım, nemlendirme etkili boyalardan daha gerçek bir etki yapacaktır!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!