Muscle & FitnessMotivasyonAshley Pecchia'ya Göre Başarının Anahtarı: Tutarlılık

Ashley Pecchia’ya Göre Başarının Anahtarı: Tutarlılık

Fitness endüstrisinde çalıştığım yirmi yıldır öğrendiğim bir şey varsa, o da hedeflere ulaşmanın gizli bir formülü olmadığıdır. Aslında bunun tam da doğru olmadığını söylemem gerekir. Gerçek şu ki, hedeflerimize ulaşmak için gerçekten gereken tek şeyin önemini o kadar unutuyoruz ki… Tutarlılık. Tutarlılık günlük yaşantımızda çok kullandığımız bir kelime olsa da değerini asla tam olarak anlayamadığımız bir kavram.

Tutarlılık, sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacak TEK araçtır. Tutarlı olmak, hedefinizi bir öncelik haline getirdiğiniz anlamına gelir. Günlük yaşantınızda karşınıza ne çıkarsa çıksın, tutarlı ve kararlı olduğunuz sürece hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmanın ve o günün gereksinimlerini karşılamanın bir yolunu mutlaka bulursunuz.

Tutarlılık, kendin için ortaya çıkman anlamına gelir. Yorulduğunda, stresli olduğunda, yoğun bir iş gününde, bir ailen olduğunda, sosyal bir hayatın olduğunda, ödemeniz gereken faturalar olduğunda.. Tutarlı olmak, hayata ve her şeye rağmen, her gün kendin için çabalaman anlamına gelir.

Kendin için çabalamalısın çünkü kendini seviyorsun, çünkü kendine değer veriyorsun, çünkü buna değdiğini biliyorsun. Hayallerin ve hedeflerin sadece sana ait. Onlardan vazgeçme! Kendinizi tutarlı olmak için eğiterek sahip olacağınız başarılara kendinizi hazırlayın! Başarının sırrı budur.

Tutarlılığınızı Geliştirmenize Yardımcı Olacak Üç İpucu

Erken kalk! Odaklanmak için kendinize sahip olmak için kendinize zaman tanıyın. Bu benim de her sabah yapmaktan büyük zevk aldığım bi şey. Sabahları kendime 15 dakika ayırıyorum ve sadece o gün yapmam gerekenlere odaklanarak kendimi hedeflerime göre ayarlıyorum.

Kendinizi kendi programınıza göre planlayın! Amacınız daha sağlıklı olmaksa, antrenmanlar, esneme egzersizleri, akşam yemeğinden sonra yapacağınız yürüyüşler ve sağlıklı yemekler hazırlamak için kendinize zaman ayırın! Kendinizi programlayın. Sen her şeyden daha önemlisin, bu yüzden kendine iyi davran!

Hedefiniz için %100 çaba harcayamıyor olmanız, hiç çabalamıyor olmanızdan iyidir! Her gün %100’ünüzü vermek zorunda değilsiniz. Siz bir makine değilseniz. Yani her gün hedefleriniz için %100 çaba harcamanızı sizden kimse bekleyemez. Kendinize şefkat gösterin! Ama yine de bir şeyler yapmaktan vaz geçmeyin. O gün yapmanız gereken antrenmanı yapacak vaktiniz mi yok? Müziğinizi açın ve oturma odanızda 10 dakikalık bir plyometrik egzersiz yapın. Bir toplantıdan çıktınız ve yemek pişiremeyecek kadar yorgun mu hissediyorsunuz? Basit bir salata yapın.

Ya hep ya hiç diye bir şey yok! Önemli olan her gün bir şey yapabilecek vakti kendinize ayırmak! Bundan bir yıl sonra geliştirdiğiniz kişiliğiniz sizi çok şaşırtacak, tutarlılığınız ve kararlılığınız için kendinize teşekkür edeceksiniz!

Hedeflerimize ulaşabildiğimiz ve tutarlılığımızı koruyabilmediğimiz bir yıl olsun!

Yazar: Ashley Pecchia

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!