Muscle & FitnessGenelAnneler Günü İçin Sağlık Dolu Hediye Fikirleri

Anneler Günü İçin Sağlık Dolu Hediye Fikirleri

Anneler için hediye seçmek gerçekten çok zor. Siz de annenize bu Anneler Günü için ne alacağınıza bir türlü karar veremediniz mi? Bir buket çiçek ya da bir kutu çikolata her zaman güzel bir jesttir ve anneye alınabilecek hediyeler denilince akla ilk gelenlerdendir. Peki, ama neden bu sene annenizi sağlığını iyileştirmeye yardımcı olacak bir (veya iki) hediye ile şaşırtmıyorsunuz?

Çocuk yetiştiren ve toplumun refahına katkıda bulunan tüm anneleri onurlandıracağımız Anneler Günü’ne sayılı günler kaldı. Annelik ilahi, eşsiz bir duygu ve bir anne ile çocuğu arasındaki bağ ise her şeyden güçlü. Öyle ki annelik, bir annenin kendi sağlığına karşı kendi sorumluluğunu göz ardı etmesini sağlayan büyük sorumluluklar içerir. Bu Anneler Günü, annenizin onuruna onu, sizin için en değerli armağanına, sağlığına dikkat etmesini söyleyerek onurlandırabilirsiniz. Hayatınızdaki en inanılmaz kadına, onun en iyi şekilde hissetmesine yardımcı olmanız için seçtiğimiz takviyeleri alabilirsiniz. Zira bu sene hepimize şunu öğretti; hayattaki en önemli şey sağlık!

Hyaluronik Asit ile Annenizin Cildini Koruyun

Cildin ve bağ dokusunun doğal bir bileşeni olan hyaluronik asit, vücut için oldukça önemlidir. Cilt yaşlanması, cilt neminin kaybıyla büyük ölçüde ilişkilidir ve hyaluronik asit, su moleküllerini bağlama ve tutma kapasitesine sahip bir bileşen olarak cilt nemini destekler. Cildinizin nem tutma özelliğinden yararlanarak hiyalüronik asit, esnek, yumuşak ve dolgun ciltler için yaşlanma karşıtı takviyelerde faydalı bir bileşendir. Annenizin pırıl pırıl parlayan sağlıklı bir cilde sahip olmak için aradığı şey belki de hep hyaluronik asitti.

Multivitamin ile Bağışıklığını Artırın

Anneler çocuklarının sağlıklı bir şekilde beslenmesi konusunda oldukça dikkatlidir. Çünkü, ancak dengeli bir beslenme ile vücut ihtiyacı olan tüm vitaminleri alarak bağışıklığını güçlü tutabilir. Peki, ya onlar? Annelerin sağlıklı bir vücudu korumak için dengeli bir diyete ihtiyaçları vardır. Annenizin, güçlü bir bağışıklık için gerekli vitamin ve mineralleri aldığından emin olmamız şart. En iyisi, annenize her gün kullanabileceği sağlam bir multivitamin hediye etmek değil de nedir?

Kolajen Takviyesi ile Zamanı Durdurmasını Sağlayın

Kolajen vücudunuzda en bol bulunan bir protein türüdür. Tendonlar, bağlar, cilt ve kaslar başta olmak üzere vücudun hemen her kısmında bulunan bağ dokuların ana bileşeni kolajenin faydaları ise anlatmakla bitmez. Kendisi cilde esneklik ve dayanıklılık kazandır, kemiklerinizi güçlendirir, kasları yapılandırır, eklem, tendon ve organları bir arada tutar. Vücuttaki kolajen üretimi 30 yaş sonrasında azalmaya başlar ve 40 yaşına gelindiğinde vücuttaki kolajen miktarının %10 ile %20’si kaybedilir. Aslında yaşlanmaya ve yaşın getirdiği pek çok probleme kolajen miktarının azalması neden olur. Daha fazla açıklamamıza gerek yok sanıyoruz. Kolajen, anneye alınacak hediyeler arasında en mantıklısı değil de ne?!

Selenyum ile Annenizi Depresyona Karşı Koruyun

Annelerimizin sağlığını riske atan bir diğer faktör depresyon. Kadınlarda,  her yaşta ortaya çıkabilecek depresyon tanısı erkeklerin neredeyse iki katıdır. Bazı uzmanlar, kadınlarda depresyon ihtimalinin fazla olmasının, hamilelik, menopoz, doğum yaptıktan veya düşük gibi, bir kadının vücudunda hayatı boyunca meydana gelen hormon düzeylerindeki değişikliklerle ilişkili olabileceğine inanmaktalar. Tiroid bezinin fonksiyonunda önemli bir rol oynayan ve zihinsel sağlık için de gerekli olan selenyum, antioksidan ve restoratif özellikleri ile depresyonun önlenmesinde önemli bir rol oynar. Kısacası bir selenyum takviyesi, annenizin keyfini yerine getirmek için çok yerinde bir hediye olabilir.

Annenizi Hindistancevizi Yağının Gücü İle Koruyun

Hindistan cevizi yağının, cilt bakımından sindirim sistemine kadar birçok açıdan faydalı olduğunu biliyoruz. Yemeklerde hindistancevizi yağı kullanmanın iyi kolesterolde artışa neden olduğu gözlenmiştir. Ayrıca, hindistancevizi yağı kan şekeri ve diyabet için iyidir, Alzheimer hastalığına karşı mücadeleye yardımcı olur, kalp hastalığı ve yüksek tansiyona iyi gelir, karaciğer sağlığını korumada yardımcıdır, enerjiyi artırır, sindirimi destekler, yaralar ve yanıklar için bir merhem gibi kullanılabilir, yaşlanma karşıtı içeriğe sahiptir. Annenizi sağlığını dört koldan kollamak için daha iyi bir hediye olamaz sanki.

Sağlam Kemikler ve Eklemler İçin Krill Yağı

Küçükken anneniz size zorla balık yedirmeye çalışırken ne derdi hatırlıyor musunuz? “Ye ki boyun uzasın!” çok doğru bir anne tavsiyesi daha. Krill yağı içeriğinde bolca bulunan omega-3 yağ asitleri, gerçekten de boy uzamasında etkilidir; yani kemiklere çok iyi gelir. Ayrıca, krill yağındaki EPA ve DHA yağ asitleri eklemlerdeki iltihabı azaltarak artrite neden olabilecek proteinlerin üretimini sınırlandır, eklemlerin arasını yağlayarak kireçlenmeyi önler. Anneye hediye seçeneklerinizde mutlaka bulunması gereken krill yağı, eklem temelli ağrıların önüne geçme konusunda oldukça başarılıdır ve annenizin sağlığına kesinlikle iyi gelecektir.

Annenizi Maça Bitkisinin Mucizesi İle Tanıştırın

Alternatif tıp ve sağlıklı yaşam semalarının en yüksek zirvelerinden birinde kendine yer bulan maça, C vitamini, demir, bakır, potasyum, B6 vitamini ve manganez açısından zengin bir kaynaktır.  Anneye hediye fikirleri arasında genellikle hiç akla gelmeyen maça, yüzyıllardır sağlık için kullanılan kadim bir bitkidir ve annenizin sağlığını korumada sağlam bir destekçi olabilir. Zira kendisi, kadınlar hormon dengelerini korumak, menopoza bağlı gelişen semptomları azaltmaya, ruh halini iyileştirmeye yardımcı olmak, enerji artışı sağlamak, hafızayı kuvvetlendirmek gibi sağlık için pozitif özelliğe sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!