Muscle & FitnessCelebrityAltı Kez WWE Şampiyonu Olmuş Film Yıldızı Dave Bautista

Altı Kez WWE Şampiyonu Olmuş Film Yıldızı Dave Bautista

Altı kez WWE şampiyonu olmuş, MMA dövüşçüsü ve film yıldızı olan Dave, çalışma felsefesini, Şekspir antrenmanını ve bunun filmlerin kötü adamlarını oynamaya nasıl yansıdığını anlatıyor.

Yazan: Sean Hyson

Uzak Doğu Sporları

Bautista’nın Brezilya asıllı bir spor olan Ju-Jitsu’da mor kemeri var, ayrıca boks ve Muay Thai antrenmanları yapıyor. “Antrenman aşığı birisine meydan okuyacak bir spor bulmak zordur ancak uzak doğu sporları bana her zaman yeni ve taze şeyler sunabiliyor”.

Peşinden Gitmek

“Benim felsefem hayallerin peşinden gitmekten korkmamak. Çok fazla insan başarısız olmaktan korktuğu için denemiyor bile, ama denemezseniz hayatınızı boşa harcıyorsunuz demektir”.

Köpeklerle Oyun Zamanı

Evdeysem günümün çoğunu köpeklerimle geçiririm. İki pitbullum bir de catahoula leopar köpeğim var. İsimleri Frankie, Janey ve Sadie.

Her Zaman Fit

“Antrenman yapmayı seviyorum. Sağlıklı olmayı seviyorum. Direnç antrenmanları her zaman hayatımın bir parçası olacak. Bu benim için terapi gibi. Spor salonunda kendimi evde hissediyorum.”

Kendi Dünyası

Hobi olarak vintage yemek kutuları biriktiririm ve koleksiyonuma hep yenilerini eklerim. Kısa süre önce 1977’de yayınlanan Happy Days adlı şovda kullanılmış yepyeni bir yemek kutusu aldım ama 1954 yılından kalma Superman yemek kutusunu benden fazla fiyat veren teklife, 17.000 dolara kaybettim!”

Kötü Adam

Son Bond filmi Spectre’de kötü karakter Mr. Hinx’i canlandıran Bautista, “Bond filmlerinin kötü adamları her zaman ikonik ve unutulmazdır” diyor. “Sahnelerin çoğunda kendimiz oynadık. Daniel Craig bir dövüş sahnesinde burnuma yumruk attı ve burnumu kırdığını sandı. Burnum deli gibi kanıyordu ama ben ‘Tamam dostum problem değil!’ dedim. Burnumu temizledik ve çekimlere devam ettik.

Şöhret Üzerine

Hayatımda değişen şeyler olabilir ama her zaman hayranlarımla fotoğraf çektiririm. İşim olduğu zaman alış veriş merkezlerine ya da süpermarketlere kendim giderim. Beni Walmart ve Whole Foods gibi marketlerde her zaman görebilirsiniz!”

Ozanlara Kulak Ver

“Oyunculuğa yeni başladığım zamanlarda çok problem yaşadım çünkü normalde çok çekingen bir insanım. Bu yüzden Şekspir aktörü olan oyunculuk koçum, Şekspir oyunlarından sahneleri çalışmamız gerektiğini söyledi çünkü ona göre eğer Şekspir canlandırabilirsem, herşeyi yapabilirdim!” diyor Bautista. “Şimdi gerçekten bir Şekspir oyununda rol almak, ölmeden önce yapacaklar listemde yer alıyor. Sahne başlı başına beni korkutmaya yetiyor ve Şekspir diyalogları çok farklı. Bu benim için en büyük meydan okuma olacak.”

Kaynak: M&F Hers 2016, Ocak-Şubat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!