Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıEkipman ve Spor Salonuna İhtiyaç Duymayacağınız 3 Fitness Antrenmanı

Ekipman ve Spor Salonuna İhtiyaç Duymayacağınız 3 Fitness Antrenmanı

Bazen egzersiz yapmak için sizi zorlayan şey zaman, para veya ekipman bulmak olabilir.

İş yerinde uzun bir günden sonra, salona gitmek istemeyebilirsiniz. Salon fiyatları size pahalı gelebilir. Bu nedenler, antrenman yapmama bahanesi olarak çok geçerli gelir ve kendinizi avutursunuz. Fakat bilmeniz gereken şu ki, salon da gerektirmeyen ekipman da gerektirmeyen fitness antrenmanları mevcut.

Eğer fit olmak, sağlıklı olmak istiyorsanız; bahaneleriniz ekipmanlarla, spor salonlarıyla ilgiliyse bu bahaneleri bırakıp size sunduğumuz 3 antrenman stilini denemelisiniz.

Açık Havada Yürüyüş ve Koşu

Yürümek veya koşmak için belirli alanlara ihtiyacınız yok. Bu aktiviteleri her yerde yapabilirsiniz. Üstelik açık havada bol oksijen alarak çok daha verimli antrenmanlar çıkarabilirsiniz.

Bir park, bir mahalle, bir yol veya herhangi bir yer belirleyin. Koşmak veya yürümek sizin tercihiniz. Her ikisi de en basit ve en etkili egzersizlerdir. Vücuda asla zarar vermezler. Faydaları da saymakla bitmez.

Daha sağlıklı bir kalp için, vücudunuzdaki tüm kasları aktif olarak çalıştırabilmek için, ciğer kapasitenizi arttırmak için ve eklemlerinizin hareket kapasitesini koruyabilmeniz için yürüyüş veya koşu kesinlikle doğru tercihlerdir. Üstelik kalori de harcatırlar ve bu sayede fit kalabilirsiniz!

Calisthenics (Street Workout)

Image result for street workout

Tek elle şınav ve barfiks çeken, çok zorlayıcı vücut ağırlığı egzersizleri yapan sporcuları kesin bir yerlerde görmüşsünüzdür. İşte bu sporcular, sokakta antrenman konsepti olan calisthenics sporcularıdır.

Temeli cimnastikten gelen bu sporda yalnızca üst vücut hareketleri var sanılır. Ancak calisthenics yapan kişiler şınav ve barfiksin yanı sıra squat, lunge, zıplamalar ve diğer alt vücut egzersizlerine de yer verirler.

Yalnızca vücut ağırlıyla yapılan bu sporla çok fazla kas kütlesi ekleyebilirsiniz!

Yoga

Yoga da hiçbir ekipmana ihtiyaç duymayacağınız, her yerde yapabileceğiniz bir antrenman stili. Yogayı yalnızca “om” sesi eşliğinde bağdaş kurup zihin boşaltmak olarak düşünmeyin. Sandığınızın aksine yoga gerçekten kas çalıştırır. Belli pozisyonları koruyabilmek, kas gücü ve dayanıklılığı gerektirir. Tabii ki esneklik de oldukça önemlidir.

Bir kitap, bir YouTube videosu dahi başlama adımını atmanız için yeterli olabilir. Her zaman bir yol göstericiye ihtiyacınız olmaz. Yoga; her şartta ve her koşulda zihninize hükmedebilmenizi sağlar. Sabır ve devamlılık bu yüzden çok önemlidir.

Sonuç

Eğer fit olmak istiyorsanız, hiçbir bahane sizi alıkoyamaz. Bu antrenmanlarla ekipmana ve salona ihtiyaç duymaksızın vücudunuzu ileriye taşıyabilirsiniz. Hedeflerinize adım adım yaklaşmak istiyorsanız, bahanelerden kurtulun ve harekete geçin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!