80 YAŞINDAKİ ÇİNLİ MANKENİN SIRRI

80 yaşındaki Çinli manken Wang Deshun ilerlemiş yaşına rağmen son derece fit ve sağlıklı. Peki Wang Deshun’un sırrı ne?

Sırrı, hayat felsefesi.“Sınırlarınızı zorlayın!” diyor 80 yaşındaki Wang Deshun. Özellikle son dönemde sosyal medyada çokça paylaşılan fotoğrafları sayesinde “En Çekici Büyükbaba” ünvanını alan mankeni ve felsefesini yakından tanımakta fayda var.

KİM BU 80 YAŞINDAKİ ÇİNLİ MANKEN?

Wang Deshun bir sanatçı, aktör ve aynı zamanda modellik yapıyor. Sınırlarını zorlamayı seviyor. Buna karşın yaşını bir bahane olarak kullanmayı sevmiyor. Okuduklarınıza bir kanıt arıyorsanız, yukarıdaki resimlere göz atmanız yeterli. Bırakın 80 yaşında bir mankeni, podyumlarda 30 yaş üzeri mankenlere dahi az rastlandığını hatırlatmakta fayda var.

Wang Deshun bu başarıya bir gecede ulaşmış değil. 24 yaşında aktörlük yapmaya başlayan 80 yaşındaki manken, 44 yaşında İngilizce öğrenmiş. 49 yaşında bir pandomim topluluğu kuran Deshun, ardından Pekin’e seyahat etmiş. Burada “Pekin Avaresi” ünvanını almış.

Asıl önemli ve inanması zor bilgi ise şimdi geliyor. Wang Deshun antrenman yapmaya 50 yaşından sonra başlamış. 80 gibi hatırı sayılır bir yaşa rağmen, böylesine sağlıklı ve fit görünebilmenin tek yolunun spor yapmak olmadığının, yaşam felsefesinin ve ruhunun da etkili olduğunun bir kanıtı adeta.

Bugün, yarı yaşındaki bir çok erkekten çok daha sağlıklı ve çok daha fit. Çalışmaya da ilk günkü azim ve disipliniyle devam ediyor. Görünen o ki hız kesmeye de hiç niyeti yok.

80 YAŞINDAKİ ÇİNLİ MANKENDEN TAVSİYELER

“Yaşlı olup olmadığınızı göstermenin yolu kendinizi sorgulamak. Doğa yaşınızı belirler ama ruh yaşınızı siz belirlersiniz” diyor Wang Deshun. “Daha önce denemediğiniz şeyleri denemeye cesaret etmelisiniz. Yaş, hiçbir şey için engel değildir” diye de ekliyor.

Evet, yaş hiçbir şey için engel değildir. Kanıt ise tam karşımızda…

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Oturum Aç

Kayıt Ol

Şifremi sıfırla